Склали рейтинг найкомфортніших для ведення бізнесу областей. На якому місці Волинь

Склали рейтинг найкомфортніших для ведення бізнесу областей. На якому місці Волинь

Волинь опинилася на сьомому місці у рейтингу найкомфортніших для ведення бізнесу областей України у 2020 році. На першому ж місці – Житомирська область.

Рейтинг «Regional Doing Business – 2020» складений експертно-аналітичним центром BRDO (Better Regulation Delivery Office), повідомляє сайт центру.

До топ-4 рейтингу увійшли Чернігівщина (2-ге місце), місто Київ (3-тє місце) і Рівненщина (4-те місце). Вінниччина та Івано-Франківщина набрали однакову кількість балів і поділили 5-те місце рейтингу.

Останні сходинки у рейтингу 2020 року обійняли Київська область (досліджувалась окремо від столиці), Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

Читати також: Оприлюднили рейтинг спроможності громад Волині. Хто вгорі

«Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO. Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони.

Regional Doing Business – лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів», – зазначив виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Дорогань.

Рейтинг «Regional Doing Business – 2020» визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва, повідомляють автори рейтингу. 

«Regional Doing Business спрямований на досягнення двох цілей. У першу чергу, це дороговказ для потенційних інвесторів, що свідчить про те, наскільки обтяжливими є найбільш поширені адміністративні процедури в конкретному місті. По-друге, рейтинг корисний для місцевих та обласних органів влади, які прагнуть стати лідерами наступного року. Це – чесний зворотній зв’язок від бізнесу, який має стимулювати місцеву владу до змін», – резюмував заступник директора Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Валерій Прокопець.

Довідково
Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, насамперед Європейським Союзом як частина проєкту FORBIZ у рамках Ініціативи EU4Business.
Він націлений на покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Завдяки масовій вакцинації, в Ізраїлі приборкали поширення COVID-19, – дослідження
Наступна новина «Водій був тверезий». У поліції прокоментували смертельну аварію біля Луцька
Останні новини
Схожі новини