Змінити парк ім. Лесі Українки - місія здійсненна?

Змінити парк ім. Лесі Українки - місія здійсненна?

Епілог : «Зміни міста повинні творитися людьми з великої букви, а не політичними іграми...» (А.Мацкевич)

Почнемо з того, що сьогодні побачив допис від Ігоря Поліщука на ФБ, про проект реконструкції сцени у парку ім. Л. Українки.   Відразу покажу цей проект : 

А тепер давайте до роздумів. Відразу відповім на Ваше неозвучене питання – «А тобі яке діло до сцени у парку? Тобі це принесе вигоду та їсти?». Ні. Особисто мені вигоди це не принесе, але так, як я дуже часто організовую різні свята у парку (вже останні 4-ри роки я в команді ГО «Волинський Актив Молоді», ми організовуємо там різноманітні свята різного маштабу), я бачу як і плюси, так і мінуси цього задуму. 

Почнемо з плюсів. 

Перший (+). Нарешті парк позбудеться тієї старої та огидної сцени, що наразі там існує. На ній не те, що щось проводити, знаходитись небезпечно для життя. Кожного разу, коли я там буваю, я бачу як мами пускають по ній ходити дітей, навіть більше - бігати та бавитися… Як люди можуть бути такими безпечними ? На тій сцені дитині навіть небезпечно перебувати. Не дай Бог, щоб хтось провалився там. Хто буде відповідати за це? Батьки? Влада? Адміністрація парку?
Найкраще перекласти провину на когось іншого, аніж відповідати самому. 

Другий (+).  Не потрібно боятися оновлень. Простим прикладом є «Ротонда». Була нагадуванням совка – стала прекрасним закладом. І це все через те, що власники не побоялися експерементувати, за що дякуємо Роману Хорзову. З таких ідей та людей треба брати приклад і допомагати їм. 
За історію не потрібно триматися, її треба пам’ятати! 

Третій (+).  Перетворити парк з місця тільки «для прогулянок» на осередок культури та відпочинку на природі сімей (без алкоголю). Це дає можливість всім ГО, мистецьким об’єднанням та іншим організаторам без проблем втілювати в життя свої проекти: від кінопереглядів до повноцінних свят. І це самий «жирний» плюс із плюсів. Бо, повірте, витягнути людей в парк на будь-яке свято – це проблема організаторів, яку б вони рекламу не робили б. А так, то сама сцена стане «рекламою» для культурного відпочинку. 

Тепер мінуси. 

Перший (-).  Люди. Так. Ви правильно прочитали – люди є мінусом цього проекту. Бо кожен раз, коли щось організовуємо в парку, ми стикаємося з проблемою, що хтось зламає / щось відкрутить / навмисно розмалює (і не красиве графіті як And, а щось типу «тут був Вася»). Чому наші люди не можуть зрозуміти, що не можна гадити там, де вони самі живуть? Я пишу не про всіх, це десь малий відсоток лучан. Всі виправдовують прислів’ям про те, що в сім’ї не без «урода», але хіба їх не можна навчити? Зловити пару штук і «показово» покарати в правовому полі? Наприклад, штрафи за зіпсоване майно громади? Закон на стороні тих, хто не грішить...

Другий (-).  За чий рахунок? Або міський бюджет, або фонд «Тільки разом». Якщо за рахунок перших – то хоч багато, але одноразово ми знімемо «тягар орендаря» сцен свята, але чи якісною буде сцена – невідомо, бо характеристик наразі не оприлюднено. Якщо за рахунок фонду – перетвориться у рекламний майданчик партії. Це – однозначно мінус. І тут люди «непроізвольно» будуть бачити логотипи фонду і партії…. А чи повинні втручатися «владні мужи» в культуру зі своїми гаслами та логотипами? Думаю, що ні.
В кожного є своя думка і своя сторона (чи то політична, чи культурна, чи простого жителя міста). 

Трентій (-).  Акустика та інфраструктура. Будівники такої споруди мають зважати на матеріал та на те, як саме виконана робота з будівництва. Сцена потребує роботи людей, відповідальних за акустику. Неправильно побудована споруда – проблема для сприйняття звукової «дорожки» людьми. Як би не старалися люди, при поганій акустиці це можна почути як незрозумілий звук. Це дуже делікатна робота і  відповідальний за неї, я думаю, «посівіє» від неї. 

Висновок. Я дуже оптимістично налаштований на цю ідею, але є як плюси, так і мінуси. Кожен вирішить – чи справедливо це робити … 

Якщо сподобалося – підтримайте мене стрілочками вгору і буде більше таких роздумів. Це ще не все, ще далі буде…

Автор: один із засновників та керівник NLL Promo Grоup Андрій Мацкевич


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (8)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Врятувати Світязь від білорусів хочуть за грантові гроші
Наступна новина Знижки, розваги та виступи ді-джеїв: У «ПортCity» відбудеться ніч шопінгу
Останні новини
Схожі новини