Звернення депутатів Волиньради щодо діяльності керівництва «Цуманської пущі»

Звернення депутатів Волиньради щодо діяльності керівництва «Цуманської пущі»

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Волинської обласної ради до Міністра екології та природних ресурсів України Семерака О. М. щодо діяльності керівництва Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща»

Ми, депутати Волинської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією,
що склалася у Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» (далі – Парк), який створений Указом Президента України від 22 лютого 2010 року № 203.

1 жовтня 2015 року створено адміністрацію Парку та призначено директора – Квача Ігоря Степановича.

Однак до цього часу не виготовлено Проектів:

- землеустрою щодо організації і встановлення меж та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель,

- організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

Хоча відповідні кошти (2404,944 тис. грн) були виділені постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2017 року № 473 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2401270 «Здійснення природоохоронних заходів» на 2017 рік», у тому числі на вищезазначені проекти, проте, договори за результатами відкритих торгів були укладені лише у грудні 2017 року (лише після втручання Державної екологічної інспекції у Волинській області та розгляду цього питання на засіданні постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів), що призвело до повернення частини коштів до державного бюджету у зв’язку з неможливістю їх освоєння у такі короткі терміни.

Крім того, не налагоджена співпраця та не завершена робота керівництва Парку з користувачами та власниками земель, що увійшли до його складу, з приймання-передачі територій під охорону адміністрації Парку, що зумовлює створенню негативного іміджу наукової та природоохоронної установи області, хоча відповідне розпорядження було видане головою обласної державної адміністрації у листопаді 2016 року.

Іншим резонансним випадком порушення норм законодавства стала історія із загибеллю самця зубра.

Так, починаючи з 25 січня по 8 лютого 2018 року, у мисливських угіддях державного підприємства «Мисливське господарство «Звірівське» та товариства з обмеженою відповідальністю «Майдан «Мисливський» працівниками управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації спільно з єгерськими службами постійно проводилося спостереження за травмованим самцем зубра, як об’єктом Червоної книги України, що належить до природних ресурсів загальнодержавного значення і підлягає особливій охороні на всій території України.

Працівниками Парку 8 лютого 2018 року в кварталі № 36 Муравищенського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», що входить до складу мисливських угідь ТзОВ «Майдан «Мисливський», близько першої години дня, був виявлений мертвим травмований самець зубра, про що свідчить аудіозапис розмови одного з працівників Парку. Однак, інформацію щодо вищезазначеної події директор Парку повідомив державним органам лише наступного дня (9 лютого 2018 року).

Отримавши інформацію про загибель зубра, працівники управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації спільно з представниками Держпродспоживслужби у Волинській області, ДП «Мисливське господарство «Звірівське», ТзОВ «Майдан «Мисливський» та Парку виїхали на місце для огляду загиблої тварини.

Провівши огляд, опис та фільмування, представники державних установ, підприємств і користувачів мисливських угідь залишили місце події для складання відповідного акту та прийняття колегіального рішення стосовно подальших дій.

Скориставшись нагодою, Квач Ігор Степанович віддав розпорядження працівникам Парку вилучити частину тіла тварини (голову зубра) із природного середовища. Керівником та працівниками Парку було складено та підписано односторонній акт про вилучення голови зубра, однак, цей акт неможливо вважати документом, який надає дозвіл на добування (вилучення) частини тіла тварини (голови зубра) із природного середовища та, у свою чергу, підтверджує порушення природоохоронного законодавства України.

Адже, відповідно до статті 11 Закону України «Про Червону книгу України» охорона та відтворення об’єктів Червоної книги України забезпечується юридичними особами, що є суб’єктами використання тваринного світу, у межах яких перебувають рідкісні види тваринного світу занесені до Червоної книги України.

У цьому випадку загиблий самець зубра обліковувався та перебував на території мисливських угідь ТзОВ «Майдан «Мисливський», що не належать до території Парку.

Вважаємо, що директором Парку, як посадовою особою, вчинено дії, що прямо порушують вимоги природоохоронного законодавства, а саме статей 11, 13 Закону України «Про тваринний світ», статей 5, 8 Закону України «Про Червону книгу України», статей 30, 35 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та інструкції «Про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України» затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 01.02.1993 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.02.1993 № 4.

Водночас, неодноразові перевірки з наявності мисливських та червонокнижних видів тварин, що проводилися управлінням екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції у Волинській області, єгерів господарств ДП «МГ «Звірівське», ТзОВ «Майдан «Мисливський», представників громадських організацій мисливців, а саме: Ківерцівської районної організації УТМР, президії обласної ради Українського товариства охорони природи, а також засобів масової інформації, не знайшли підтвердження існуванню другого стада зубрів, про яке постійно поширює інформацію керівництво Парку, причому не лише у засобах масової інформації, а й на офіційному веб-сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

Враховуючи вищевикладене та зважаючи на грубе порушення вимог чинного природоохоронного законодавства України, просимо Вас, шановний пане Міністре, невідкладно розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді директора Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Квача Ігоря Степановича.

Прийнято на пленарному засіданні 19-ї сесії обласної ради сьомого скликання 04 квітня 2018 року

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Нетверезий хлопець обзивав патрульних та погрожував «усе порішати»
Наступна новина Зниклу у Володимирі-Волинському жінку знайшли мертвою
Останні новини
Схожі новини