«8 днів не знімав берці і бронік»: боєць з Волині про важкі бої на передовій

Ковельчанин Роман Шишко з перших днів повномасштабного вторгнення пішов до війська в складі сил територіальної оборони. Спочатку служив у 54-му Ковельському батальйоні 100 бригади ТРО, а згодом став заступником командира одного з батальйонів 127-ї Харківської бригади територіальної оборони.

Суспільному військовослужбовець розповів про свій бойовий шлях, найважчі бої у Бахмуті та на Запорізькому напрямку.

«Треба було йти воювати. Я вже був в теробороні 54 батальйону Ковельського, формував мінометну батарею. Тоді ще ніхто не знав, з чим ми будемо воювати, яка буде зброя, яка техніка хто буде у нас противник: чи це буде висадка десанту, будуть танкові атаки, чи колони — маса питань і відповіді не було», — пригадує Роман Шишко.

Бої у Бахмуті і поранення

В березні 2023 року Роман Шишко у складі 127 Харківської бригади воював на Донеччині, був заступником командира батальйону і очолював штурмові групи.

«Треба було просто брати зброю і йти воювати. Був один такий проміжок часу, коли будинки напів оточили. Під обстрілами 8 днів, берці не знімав, бронік та, каску. Не виходило розслабитися. В тих боях я був двічі за три дні поранений», — говорить боєць.

Після виведення батальйону з Бахмута бійці тримали оборону на кордоні в Сумській області.

Війна дронів на Запоріжжі

Нині Роман Шишко виконує бойові завдання на Запорізькому напрямку. Зі слів військового, бої на півдні бійцям даються важче, ніж у Бахмуті.

«В Бахмуті простіше було, воюєш між будинками і дворами, був великий ризик втратити життя або бути пораненим, але на Запоріжжі виявилися тяжчі умови, — каже волинянин. — Тяжко тримати позиції, дійти на «нуль». Посадки лише на картах залишилися, наяву їх уже немає і важко від дрона сховатися. Плюс земля — глинозем, збити його з берців не можливо, а це зайва вага».

Зі слів Романа Шишка, найбільше військові на передовій зараз потребують дронів. Батальйон, де служить волинянин, тримає позиції за кілька кілометрів від розташування росіян.

Мета — передати досвід

Одне із завдань заступника командира Батальйону — навчання новобранців і підготовка військових до оборони і штурмів.

«Я ще відчуваю, що можу навчити людей – не тільки рядових і сержантів, а й молодший офіцерський склад. Тому хотілося б іще досвід передавати і допомагати формувати підрозділи. Не так тяжко воювати, стріляти мені особисто, як сказати: синок іди і виконай бойову задачу. Це набагато трудніше», — додав Роман Шишко.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Дякую, коханий, що був у моєму житті»: спогади про загиблого Героя з Волині Олександра Тарановича
Наступна новина Проходження ВЛК: у Міноборони працюють над електронними направленнями у «Резерв+»
Схожі новини