На платформі 9 ¾ стоять валізи і клітка Гаррі Поттера з білою совою. Ходять люди у чорних мантіях і капелюхах. Дістають з кишень чарівні палички. Лунає містична музика. Здається, от-от виїде з-за рогу потяг і повезе юних чарівників на навчання.
Кадри з фільму? Зовсім ні. Вечірка у луцькій приватній школі «ThinkGlobal».
Тут у стилі Гаррі Поттера вирішили відсвяткувати Хелловін. Загальноосвітня школа на один вечір перетворилась на Школу Чарів і Чаклунства – Гоґвортс.
Сортувальний капелюх, «Гоґвортс-експрес» та летюча машина
Здається, я телепортувалась у фільм про Гаррі Поттера. Відразу в різні серії.
На ресепшені бачу Сортувальний капелюх. Це той смішний капелюх з 1 серії, який відправляє учнів у різні гуртожитки залежно від їхніх якостей.
Поруч дзеркало із написом червоними літерами: «The Chamber of Secrets has been opened…» Це вже з другої серії, про таємну кімнату.
Збоку клітка для Фенікса, табличка в’язня Азкабану, мітли, свічі…
На стінах – «живі» картини та уривки газет з магічного світу. Всюди кажани, павутина, гарбузи…
Діти з вчителями та засновниками школи – Назаром Михалюком та Лілією Данилюк – добре постарались, адже весь декор робили власноруч.
На другому поверсі школи ще цікавіше: двері у кожен клас тематично оформлені.
Одні, наприклад, мають вигляд потягу «Гоґвортс-експрес». На інших – летюча машина, в якій Рон і Гаррі мчали на навчання…
Виявляється, для школярів влаштували конкурс на найкращі двері. Але вони так гарно все зробили, що нагородити призами вирішили усіх.
В одному з класів у повітрі «літають» листи Гаррі Поттеру – точнісінько такі, як у кіно! Підписані англійською і так само запечатані.
Гаррі Поттер, Герміона, Малфой
У Гоґвортсі – чотири гуртожитки. У «ThinkGlobal» – чотири класи.
Придивляюсь, хто звідки. Ось іде хлопчик з добрими-добрими оченятами. Мабуть, це світлий чарівник. Такі навчались у Ґрифіндорі. Ага, на мантії герб із левом. Це ж символ Ґрифіндора!
Ось дівчинка, схожа на Герміону Ґрейнджер. А он побіг Рон Візлі. Точно він! Такий же бешкетник.
Є хтось зі Слизерину? Малфой! Такий же білявий, так само зачесане волосся. Але зовсім не зухвалий. Йому, мабуть, дуже хотілось бути Гаррі Поттером, бо у нього такі ж круглі окуляри, як у Гаррі. І такий же шрам на чолі у вигляді блискавки.
Діти бігають по сходах, перевертають все догори дриґом. Їдять страхітливі хелловінські смаколики, яких напекли разом із дорослими. Навіть у Гоґвортсі не було таких веселощів!
У хол заходять нові люди. Це, мабуть, маґли, бо щось геть не схожі на чарівників.
Батьки. Вони вливаються в цю дивну атмосферу і потім – магія! – на них з’являються довгі мантії і чудернацькі капелюхи.
Обличчя змінюються – тепер там хелловінський макіяж. Дорослим теж хочеться див.
Магічний урок, Плаксива Мірта і страшеееенні танці
18:00. Темніє. Діти о такій порі зазвичай сидять вдома. Але сьогодні в них о цій порі урок! Вони мають розчаклувати печиво. Для цього його треба розмалювати.
«Діти, печиво не можна їсти, воно зачароване», – закликає вчителька. Але пізно: дехто вже відкусив по шматочку.
Намалювати треба хелловінського гарбуза. Учні вимазуються у фарбу, говорять магічні заклинання, щоб краще вдавалось. У результаті у когось гарбуз виходить грізним, а в когось – добрим і усміхненим.
Діти біжать мити руки і напрапляють на Плаксиву Мірту – дівчинку-привида, що з’являється у дзеркалі.
У цей час у батьків своя магія. Для них готують коктейлі. Змішують інгредієнти не в посудині, а в гарбузах, з яких вирізали серцевини. Мабуть, туди справді додають щось магічне, бо невдовзі зсередини починають виливатись клубки пари. Потім чудо-напій розливають у стакани, аби кожен міг його спробувати.
Яка вечірка без розваг? От і в «ThinkGlobal» влаштували для дітей конкурси і танці.
«Які ви страшеееееенно красиві! Як ви страшееееенно гарно танцюєте!» – гукали ведучі до малечі.
А ті веселились від душі. Бо коли ще буде нагода одягнути такі страшееееенно красиві костюми, намалювати на обличчі кажана, лякати один одного в напівтемряві, їсти печиво у вигляді привидів та веселитись? Тільки на Хелловін!
Текст: Наталя ХВЕСИК
Фото автора та Ірини КАБАНОВОЇ
Нагадаємо, приватна школа «ThinkGlobal» відкрилась 1 вересня.
Читати розмову із засновниками Назаром Михалюком та Лілією Данилюк