Міністерство культури і інформаційної політики прораховує механізми допомоги книгарням, де більша частина українських книжок.
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час конференції «Простір – країна спільних цінностей», повідомляє Укрінформ.
«Ми зараз прораховуємо механізми, яким чином можна було б допомагати тим книгарням, які мають левову частку українських книжок. Або з орендою, або грантами, наразі відповіді немає. Але історія з «Книгарнею Є» змусила замислитися над цим питанням», – сказав Ткаченко.
Він зазначив, що цього року приблизно на 60% зменшилося видання книг в Україні.
За його словами, взагалі українці читають ледь не найменше серед усіх жителів Східної Європи, кількість книг, яка видається в Україні, це пів книжки на людину порівняно з 2,5 книжками у сусідній Польщі.
«Питання полягає не тільки у видавництві книг, а й у тому, як можна формувати збільшення читання у людей. Це і реформа бібліотечної сфери, це і промоція читання, це і перехід бібліотек в онлайн», – казав Ткаченко.
Нагадаємо, 14 вересня у ннигарні «Є» заявили, що відтепер продаватимуть більше російськомовних книжок. До цього ж на полицях магазинів цієї мережі частка книг українською мовою становила 90% і більше. Таке рішення прийняли через те «що у російськомовного продукту на українському ринку більше шансів».
15 вересня директор з розвитку «Книгарні Є» Андрій Домаранський пояснив, що такою заявою хотіли привернути увагу широкої аудиторії до тієї ситуації, у якій зараз перебуває український книжковий ринок.
Читати також: Мережа завжди була попереду, але взялася спочивати на лаврах, – ексдиректорка луцької книгарні «Є»
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.