5 печер в Україні, які варто відвідати кожному

5 печер в Україні, які варто відвідати кожному

Літо добігає кінця, але це не означає, що мандрам кінець! Україна дуже багата на прекрасні туристичні точки.

Редакція 24 Каналу зібрала 5 унікальних печер на території України, які варто побачити кожному.

Вони воістину прекрасні, хоча й моторошні. Саме тут можна зануритися у прохолоду і насолоджуватися досконалістю природи.

Угринська печера


Лише гляньте, яка краса!

Почнемо наші віртуальні мандри з Тернопільщини. До речі, саме в цій області печер, мабуть, найбільше в Україні. Сьогодні ми хочемо розповісти про печеру Угринь. Вона розташована неподалік села Чортків. Брр, одна містика!

Для туристів це місце стало відкритим ще у далекі 1930-ті роки. Боїтеся замкнутого простору? Тут це не загрожує. В Угринській печері ви зможете походити просторими підземними кімнатами, які з’єднані коридорами. Особливо вражають каміння з багряних гіпсових кристалів. Місцеві називають їх кров’ю землі! Знову трішки містики. Загальна довжина — 2120 м.

Печера не дуже складна для прохідності, тож її можна відвідати самостійно. Але подбайте про зручне взуття та закритий, теплий одяг. Ну і, звісно ж, краще взяти з собою досвідченого провідника чи замовити екскурсію. Зовсім поруч розташована печера Млинки, тож можна відвідати одразу й її. Або переночувати в наметах біля річки і залишити Млинки на другий день.

Печера Вертеба


Поруч мальовнича річка.

І ще одна печера Тернопільської області. Шукайте її у селі Більче-Золоте Борщівського району. Якщо маєте кілька днів, можна туди поїхати одразу після Угринської, або ж спланувати окрему поїздку. До речі, поруч теж тече річка – Серет.

Чому сюди варто поїхати? Та хоча б тому, що це єдина печера-музей в Україні! Археологи, які проводили тут дослідження, докопалися до слідів Трипілля.

Ця печера гіпсова. Вона належить до найбільших печер Європи, адже її довжина сягає 9021 м! Щоправда, за іншими даними – 8 550 м. Не забудьте теплий одяг! Навіть якщо на вулиці пекельна спека, в печерній галереї всього 9—10°. А ще тут живе дуже багато кажанів.

Пройтися підземеллям можна самостійно, або ж у складі групи з екскурсоводом. Врахуйте, що потрапити сюди можна за робочим графіком Музею трипільської культури в печері Вертеба. Якщо ви досвідчений мандрівник – спробуйте тут спелеомаршрут. Але попереджаємо: це непросто і потрібно мати відповідне спорядження і підготовку!

Печера Попелюшка


Лише уявіть собі розміри цієї печери!

А тепер переїдемо з мальовничої Тернопільщини у не менш прекрасну Чернівецьку область. У Новоселицькому районі розташована третя за довжиною гіпсова печера в світі! Протяжність розвіданих ходів – 91 045 м.

Вхід у підземне царство розташований на території Молдови, але більша частина підземелля – на українській території. До середини минулого століття печера була наповнена водою, однак зараз під водою лише окремі зали. Печера переважно трирівнева.

Сюди радять їхати саме влітку. Обов’язково з провідником. Також вам знадобиться спеціальне обладнання, одяг та взуття. Тож мандрівку під землю варто спланувати завчасно!

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Перевірили, чи безпечно купатися у Чебенях
Наступна новина Для зручності сільських жителів запрацював автобусний маршрут «Нововолинськ-Самоволя»
Останні новини
Схожі новини