В Україні існує унікальна дистанційна школа «Оптіма», яка зовсім не схожа на звичайні школи. Чому?
Туди не потрібно ходити. У ній навчатись можна з будь-якої точки світу. Головне – мати доступ до інтернету.
Там не потрібно сидіти 7 уроків підряд. Матеріал можна опановувати, витрачаючи в середньому 3 години в день.
Дитина може навчатись у будь-який час: вранці, вдень чи ввечері. При цьому вона може сама обирати, які предмети вивчати поглиблено. Або пройти програму двох років навчання протягом одного року.
Директорка школи Ольга Білодід презентувала школу в Луцьку.
Ми зібрали найголовніше, що потрібно знати про «Оптіму».
Що таке «Оптіма» і де вона взялась?
Дистанційну школу «Оптіма» чотири роки тому заснували киянка Марія Мілецька та латвієць Роберт Вайшля.
Марія шукала альтернативу традиційній школі для своїх дітей, а Роберт мав успішний досвід заснування онлайн-школи в Латвії.
В «Оптімі» 37 вчителів та півтори тисячі учнів з усієї України з 1 по 11 клас. Навчання відбувається в режимі онлайн винятково українською мовою.
Школа має ліцензію Міносвіти. Навчальні програми відповідають державним стандартам, а випускники отримують свідоцтво про здобуття освіти державного зразка.
«Оптіма» має свої представницькі офіси у Києві, Чернігові, Івано-Франківську, Тернополі, Харкові, Львові, Ужгороді та Мукачеві.
Найближчим часом представництво школи розпочне роботу і в Луцьку.
Хто може навчатись в дистанційній школі «Оптіма»?
Всі охочі. Для цього не потрібно ніяких спеціальних документів чи підстав.
Закон України «Про освіту» гарантує право без перешкод обирати форму навчання, а дистанційна школа – одна із таких форм.
«У нас навчається багато діток, які багато часу приділяють спорту, мистецтву, моделінгу… Вони економлять свій час, не відвідуючи традиційну школу, і мають більше часу для розвитку в цікавому їм напрямку, - ділиться директорка «Оптіми». – Є також діти з тимчасово окупованих територій та Криму. Незначний відсоток становлять діти з інвалідністю».
Які є форми навчання?
Школа «Оптіма» пропонує дві форми навчання: учень та екстерн.
Учень виконує всі завдання і тести та накопичує таким чином поточні оцінки.
Він вивчає вірші напам’ять, пише твори і диктанти – словом, виконує усе, як учні звичайної школи, тільки вдома.
На підставі цих оцінок виставляються семестрові оцінки.
Екстерн не вивчає віршів напам'ять, не виконує лабораторних робіт та жодних завдань. Він може пройти тестування, аби побачити свій рівень знань.
У нього є тільки дві контрольних роботи на рік – семестрова і річна.
При формі учень школа контролює і процес навчання, і результат, а при формі екстернат – лише результат.
На екстернаті також можна пройти програму двох років протягом одного року.
Що потрібно для навчання?
Доступ до інтернету.
«Дитина може навчатись на комп’ютері, ноутбуці, планшеті чи навіть мобільному телефоні, - розповідає Ольга Білодід. – Також потрібні колонки чи навушники, веб-камера та мікрофон. Учням часто потрібно записувати домашні завдання на відео. Також ця техніка потрібна, аби зв’язуватись із вчителями та спілкуватись зі своїми однокласниками».
Підручники купувати не потрібно. Всі матеріали є в навчальній системі. Система має вигляд веб-сайту з особистим кабінетом учня.
Як відбувається навчання?
Учень заходить в особистий кабінет. Обирає предмет, який хоче вивчати.
Всі предмети поділені на уроки. В кожному уроці є текстова інформація, відео, аудіо, 3D-моделі, анімації тощо. Дитина вивчає урок, відповідає на контрольні питання, виконує завдання і тести.
Якщо щось незрозуміло, вона може звернутись за роз’ясненнями до вчителя у режимі онлайн чи по телефону.
Для учнів склали рекомендований розклад уроків, але кожен може навчатись за власним розкладом. Наприклад, влаштувати собі 5 уроків біології в один день.
На фізкультурі школярі вивчають інформацію про різні види спорту. На музиці чи трудовому навчанні можуть обирати, чим займатись.
«Не хоче дитина ліпити вареники – нехай зробить смузі. Не хоче співати коломийки – хай співає пісні «Океану Ельзи». На хімії діти не повинні випробовувати на міцність власну кухню – всі досліди вони бачать на відео», – розповідає Ольга Білодід. – Наші учні не пишуть конспектів і не роблять рефератів. Вони малюють, але роботи фотографують або сканують».
Є так звані фокус-уроки. Це спрощені версії, в яких коротко подано все найголовніше. Для тих, хто хоче вивчати предмет поглиблено, є розширені версії уроків та завдання підвищеної складності.
«Навчатись можна в будь-який час доби. Дуже багато учнів навчаються після 20:00. Так само дуже багато викладачів люблять працювати саме ввечері. Дитина може навчатись у своєму темпі. Ніхто не обмежує її 45 хвилинами – хтось може навчатись довше, а хтось навпаки може справитись швидше, – каже Ольга Білодід. – Дитина може тиждень не заходити в систему взагалі, а потім надолужити пропущені уроки. При цьому всі учні мають вихідні та канікули».
Які іноземні мови може вивчати дитина в «Оптімі»?
Англійську, німецьку та польську.
Яка форма контролю знань?
Учні на оцінку виконують завдання і складають тести. Тести система перевіряє автоматично, а усні чи письмові завдання перевіряє вчитель.
Щонайменше раз на два тижні класний керівник робить витяги із системи і надсилає батькам звіти про успішність їхньої дитини.
Є семестрові та річні контрольні роботи. Дедлайном є кінець семестру.
«Ми помітили, що діти, як і дорослі, люблять залишати все на останній момент. І часто виходить, що на кінець семестру накопичується дуже багато завдань і тестів. Тому ми поставили проміжний дедлайн: перед канікулами вони повинні здати всі борги», - розповідає директорка школи.
Як відбувається соціалізація учнів, які навчаються в школі «Оптіма»?
Однокласники знають один одного і постійно спілкуються через чат, який є в системі, чи соцмережі.
Також щомісяця відбуваються зустрічі школярів, під час яких ті спілкуються наживо. Випускники також разом святкують випускний.
«Варто розуміти, що процес соціалізації не обмежується школою. Ми розуміємо, що діти ходять на гуртки і секції, де спілкуються із іншими дітьми», – каже директорка.
Як відбувається складання ДПА та ЗНО?
Учні 4 класів пишуть ДПА дистанційно, при цьому ввімкнена веб-камера, а написане фотографують чи відскановують та відсилають на перевірку.
9-класники також мають змогу писати ДПА дистанційно, якщо в тому є потреба (далеко їхати, дитина перебуває за кордоном).
Комісія може приїхати в місце проживання учня, якщо іспит складатимуть не менше 5 дітей.
Якщо дитина перебуває за кордоном, де інший часовий пояс, складання ДПА можна перенести на іншу годину.
ЗНО школярі можуть складати за місцем проживання.
Яка вартість навчання в «Оптімі»?
Форма навчання учень коштує 3 тисячі гривень за місяць. Всіх навчальних місяців – 9.
Навчання на формі екстернат оплачується покласово – за один клас 13 500 гривень (1500 на місяць).
Екстернат 2 класи за 1 рік обійдеться у 24 300 гривень (2700 гривень на місяць).
Ці платежі можна розбивати помісячно. Якщо батьки оплатять відразу 5 місяців навчання, то отримають знижку 5 %.
Якщо з однієї сім’ї навчатиметься двоє діток, то діятиме знижка: 20 % на формі навчання учень та 10 % на екстернат.
Також знижки передбачені для дітей з багатодітних чи малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій та дітей з інвалідністю.
До слова, можна отримати безкоштовний доступ до системи на тиждень, аби дитина спробувала навчатись дистанційно і зрозуміла, подобається їй така форма навчання чи ні.
Як дізнатись більше деталей?
Телефонуйте:
+38(067)260-76-14
+38(050)376-12-24
Або пишіть на пошту:
Або заходьте на сайт школи https://optima.school/
Шукайте також «Оптіму» в соцмережах фейсбук та інстаграм.
Текст: Наталя ХВЕСИК
Фото: Ірина КАБАНОВА
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.