В Україні триває друга за рік перевірка отримувачів субсидій.
Безробітних українців, що стоять на обліку у центрах зайнятості, наполохала новина, що їх навмисно позбавлятимуть субсидій.
Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з «1+1».
Інтернет-сайти поширюють інформацію, що їх навмисно зніматимуть з обліку. Людям, нібито, пропонують всілякі вакансії, які не підходять. А за новими правилами, якщо людина довго не бажає працевлаштовуватись, не матиме права отримувати субсидію.
300 тисяч безробітних нині перебувають на обліку в центрах зайнятості. І далеко не кожен знайде підхожу роботу. А хто довго перебиратиме серед вакансій – втратить статус безробітного.
«За відмову від двох підходящих варіантів роботи людина знімається з обліку, тому що людина не бажає працевлаштовуватись», - пояснює начальник відділу центру зайнятості Тетяна Говорун.
Це означає автоматичну втрату допомоги із безробіття, та навіть більше – можливість отримувати субсидію.
«Якщо людина працездатного віку не хоче працевлаштовуватись, не перекваліфіковується, така людина отримувати субсидію не може», - говорить керівник Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Загалом до завершення опалювального сезону субсидію отримували майже 7 мільйонів родин. 2018-го компенсація малозабезпеченим за комуналку обійдеться державі у 71 мільярд гривень. Це майже обсяг оборонного бюджету. Значну частину цих витрат держава могла б заощадити.
«Виникають різні ситуації: людина могла втратити роботу, і 2-3 місяці, півроку шукати, бути на обліку в центрі зайнятості, але якщо людина десятиліттями показує відсутність доходів, то виникає природне питання, а чи не отримує вона тіньові доходи. Таким чином на сьогоднішній день всіх цих людей ми додатково перевіряємо», - пояснює Музиченко.
Ретельне просіювання субсидіантів добряче напружило тих, хто перебуває на обліку в центрах зайнятості. Люди переживають, що держава спеціально намагається скоротити кількість офіційних безробітних, аби зекономити на виплатах.
«Я категорично спростовую ці речі. Ніякого ЦУ немає. Навпаки є величезне бажання людині знайти роботу. Ми ж не вирощуємо довгострокових безробітних», - каже виконувач обов'язків голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.
Тож, безробітним, які через центри зайнятості намагаються дійсно працевлаштуватися, – боятися нічого. А тим, хто навмисне використовує цей статус з вигодою отримання пільг, – варто замислитись. Мінсоцполітики жорстко просіює безбідних субсидіантів. Цієї осені їхні списки переглядатимуть повторно – вже вдруге цього року. Раніше таку процедуру проводили раз на рік.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.