«Буває, по 8 годин бігаємо по лісу»: як прикордонники патрулюють кордон на Волині

«Буває, по 8 годин бігаємо по лісу»: як прикордонники патрулюють кордон на Волині

З початку 2025 року на державному кордоні у Волинській області, протяжність якого становить близько 400 км, затримали 20 чоловіків призовного віку, які намагалися нелегально перетнути кордон і виїхати до сусідніх Польщі або Білорусі. Аби запобігти таким випадкам, в області укріплюють смугу державного кордону та посилюють наряди, каже речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Суспільне побувало на одній із ділянок державного кордону, що межує з Республікою Польща, та поспілкувалося з військовослужбовцями, котрі несуть службу.

Як патрулюють ділянки держрубежу військовослужбовці Держприкордонслужби

Патрулюючи територію, прикордонники долають від 5 до 10 кілометрів: це залежить від завдання, яке виконують, розповів прикордонник-кінолог Володимир Ісраілов, котрий служить у прикордонному загоні 19 років.

Один наряд складається з двох або трьох прикордонників, подекуди їх супроводжує службовий пес. Зараз Володимир має у напарниках пса Мухтара. Військовослужбовець зазначив, що з початком повномасштабної війни особливості несення служби дещо змінилася.

"Більш підготовлюємо собаку для служби у бойових умовах, вчимо реагувати на дрони, безпілотники, щоб він, коли їх відчуває, показував своєю поведінкою, що щось в небі знаходиться. Також збільшилася кількість правопорушників, які намагаються перетнути кордон, тому збільшився час служби", — сказав інспектор.

Сліди ймовірних порушників відстежують за контрольно-слідовою смугою, розповів прикордонник Олег Сухецький, який служить на Волині з 2023 року.

"Буває, що шукаємо порушників, по 3-4 години бігаємо по лісу, буває, що по 8 годин бігаємо по лісу. Ділянка, ліс, хащі, вони мають де сховатися", — зазначив військовослужбовець.

Зі слів начальника відділення прикордонного підрозділу Віктора Пеха, ця ділянка кордону, протяжність якої 28 кілометрів, обладнана камерами відеоспостереження. Торік укріпили інженерні загородження, а зараз додатково встановлюють загороджувальний паркан типу "єгоза".

"За добу в нас може використовуватися в нарядах до 30 чоловік, ділянка кордону охороняється цілодобово як пішими нарядами, так і на автомобілях, безпілотними літальними апаратами. Прикордонні наряди посилені службовими собаками, сигнальними приладами", — сказав прикордонник.

Віктор Пех зазначив, що торік на цій ділянці кордону зафіксували 18 випадків порушення українського законодавства, 17 людей притягнули до відповідальності. Йдеться про спроби незаконного перетину кордону, сім з них здійснили військовозобов’язані чоловіки, та переправлення контрабанди.

Зі слів начальника відділення прикордонного підрозділу Віктора Пеха, цього року на даній ділянці кордону подібних спроб не було.

Речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна розповіла, що після затримання людину доставляють до прикордонного підрозділу та складають адміністративні матеріали щодо спроби порушення державного кордону.

"За спробу незаконного перетину кордону санкція статті передбачає штраф від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто від 3 400 грн до 8 500 грн. Якщо є проблеми з військово-обліковими документами, передаємо їх до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки", — зазначила речниця.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Студентів відраховуватимуть за відмову проходити БЗВП
Наступна новина Його серце раптово зупинилося: спогади про воїна з Волині Василя Хільчука
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні