Чи готові українці відмовитись від безплатної медицини?

Чи готові українці відмовитись від безплатної медицини?

Українці готові ліквідувати систему, яка змушує пацієнтів давати хабарі.

Майже три чверті українців (73%) підтримують розповсюджену за кордоном систему, коли громадяни офіційно сплачують частину витрат за отриману медичну допомогу. Про це свідчать дані свіжого опитування соціологічної групи «Рейтинг», опубліковані 28 серпня, – пише Zaxid.Net.

При цьому серед тих, хто підтримує запровадження подібної системи, 43% готові оплатити до 10% витрат на лікування, 14% – до 20%, 17% – не більше 30%, 9% – не більше 50%. Взагалі не готові оплачувати частину витрат на лікування 9%, ще 8% – не визначились.

Водночас три чверті (78%) опитаних підтримали б таку систему розподілу витрат на лікування між державою та пацієнтом, якби вона захищала від необхідності давати хабарі лікарям.

Більше половини опитаних респондентів (56%) заявили, що у них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх 12 місяців. Водночас, 20% вказали на наявність фактів корупції, ще 22% – не відвідували лікарів протягом цього періоду. Найбільше тих, хто заявив про вимагання хабара лікарями на Півдні (25%), найменше на Сході – 14%.

Дослідили соціологи також ставлення населення до моделі фінансування медицини. Як повідомляється, половина опитаних (53%) переконані, що державні видатки на медицину повинні формуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» (найбільше цю гіпотезу підтримують на Заході), тоді як 20% думають, що державні видатки на медицину повинні формуватися, виходячи із кількості державних медичних закладів та кількості лікарняних ліжок у них (найбільше на Сході); 11% не підтримали жоден з механізмів, 16% – не визначились з відповіддю. Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Повідомили, скільки цього року волинян виїхали на постійне проживання за кордон
Наступна новина Як підняти настрій всього за 3 хвилини


Останні новини
Схожі новини