Чи потрібно допомагати дітям з уроками?

Чи потрібно допомагати дітям з уроками?

Аналіз батьківських сторінок в соціальних мережах наприкінці серпня, початку вересня має однозначну картину: валер’яна, «терпінням, головне терпіння»… І все це ретельне налаштування до виконання домашніх завдань, які, у більшості, є спільною справою мами, тата та школяра. 


Та чи потрібно допомагати дітям з уроками? Чи може нашкодити школяру допомога при вирішенні домашнього завдання? Спрбуємо розібратися.

Молодшим треба допомагати

Частина психологів і педагогів радять допомагати молодшим учням, але не робити завдання за них. Допомога батьків створює для малюка комфортність, він відчуває підтримку і розуміє, що не кине, якщо він щось не зрозуміє – мама пояснює. Він продовжить почувати себе дитиною і не втрачає радість дитинства занадто рано.

Задача батьків в цей час діяти в ігровій формі, пропонувати питання для роздумів і пристосувати дитину до вирішення завдання самостійно.

Самостійність з дитинства

Інша частина психологів і педагогів вважають, що школа – це вік самостійності. Поки ви допомагаєте дитині, він покладається на вас. Але як тільки ви вирішите відійти від справ, дитина розгубиться і буде не впевнена в собі, а успішність знизиться. Крім цього, дитина ніколи не навчиться робити щось сама, якщо не буде це робити.

Учні, яким допомагають батьки, частіше бояться невдач, так як після смуги хороших оцінок, там, де їм не допомогли, з’являється нещаслива «двійка». Звичайно, дорослі будуть сварити, адже раніше були п’ятірки. У дітей розвивається «комплекс відмінника», і вони бояться зробити самостійний крок.

З таким навантаженням…

Основна причина допомоги школярам в середній і старшій школі – колосальне навантаження. Уроки, гуртки, позаурочна діяльність, спорт, а жити-то коли? Тому батьки рекомендують не кидати їх наодинці з усім цим жахом і допомагати, чим можна. Розібрати складну тему, пояснити правило по-іншому, показати фільм замість читання книги, якщо дитина не встигає.

Допомагати в цьому віці можна і з організацією часу. У такому ритмі дитина може просто забути, на який день що було задано. Підтримка і допомога порадами, перевірка складних тем не буде зайвою.

Так дорослий вже!

Дитина після 10 років, тобто починаючи з середньої школи, вже більш-менш сформована особистість зі своїми інтересами, захопленнями і відповідальністю. Якщо до цього допомогали йому, то в цьому віці батькам варто відступити і дозволити самостійно вчитися життя.

Робити помилки, отримувати погані оцінки і виходити переможеним іноді буває дуже корисно. Адже все це – досвід. І чим раніше дитина зрозуміє це, тим краще. Головне не сварити, а розбирати такі випадки з різних сторін. Саме так ваш малюк перетвориться в самостійну людину.

Продуктивних вечорів!

Джерело:http://nashamama.com
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Великий теніс у Луцьку! Набір дитячий та дорослих груп!
Наступна новина У стінах Луцького замку відбудеться фестиваль «Ярмарок Любарта»
Останні новини
Схожі новини