В Україну прийшла дифтерія. Випадки захворювання виявили на Закарпатті та у Києві. Медики закликають зробити щеплення від цієї небезпечної хвороби і дітям, і дорослим.
Де виявили хворих на дифтерію?
У жовтні в Ужгороді зафіксовано три випадки захворювання на дифтерію.
Першим захворів студент медичного факультету Ужгородського національного університету, котрий приїхав з Індії. У хлопця були симптоми, схожі на ангіну: болі в горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, температура. Однак медики відразу запідозрили у хлопця дифтерію.
Лікування розпочали вчасно, тому його здоров’ю наразі нічого не загрожує. З’ясувалося, що хлопець пропустив ревакцинацію у 16-літньому віці.
Менш ніж за тиждень з підозрою на дифтерію було госпіталізовано ще двоє, через день – під підозрою ще 12 осіб. Понад сотню контактних із ними людей наразі обстежують.
24 жовтня діагностували дифтерію у 9-річного школяра у Києві. Дитина не щеплена від хвороби через відмову батьків. Наразі її госпіталізували.
Коли була остання епідемія дифтерії?
Спалахи дифтерії характеризуються своєю циклічністю – 7-10 років. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні – у 1991-1998 роках – захворіло майже 20 тисяч людей, 696 з них померло.
На спорадичному рівні дифтерія реєструється майже щорічно в різних регіонах. Минулого року в країні було 10 хворих, цього року – 2: у Хмельницькій та Луганській областях.
На Волині дифтерія реєструвалась поодинокими випадками до 1990 року. У роки епідемії (з 1991-го) захворіло на дифтерію понад 200 волинян, 14 з них померло.
Кому і коли робити щеплення?
Медики вкотре попереджають, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація.
Діти повинні отримувати щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цієї хвороби зберігається близько 10 років.
Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.
Чи є на Волині вакцина?
Медики запевняють, що є достатня кількість вакцини проти дифтерії та правця для дорослих і є можливість безкоштовно прищепитися проти цих хвороб у кабінетах профілактичних щеплень закладів первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.
Щепитися запрошують усіх людей без обмежень за віком, котрі не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.
Підготовлено за матеріалами ЗМІ та Волинського обласного лабораторного центру МОЗ.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.