Думки: люди, які змінюють країну

Думки: люди, які змінюють країну

Що думають молоді люди, ті, хто ще не разу не голосував, не вносив Свій внесок в Своє майбутнє, віддавши голос за переконання, які йому ближчі.

Зараз у країні легше знайти тисячі різних думок, ніж аргументовану позицію. Перебуваючи в складному економічному і соціальному становищі, додавши сюди конфлікт на сході, який вже явно переріс форму АТО, саме від тверезості розуму випускників шкіл, студентів і молодих фахівців і залежить наше з вами майбутнє.

Цікаво, що ж думають вони про владу, політику, що проводиться владою, про реформи та як вони називають те, що відбувається на сході, і звичайно думки про безвізовий режим з ЄС. 

Кожному респонденту ми поставили 4 питання:

«Як Ви ставитесь до влади в Україні?»

«Що Ви думаєте про ситуацію в АТО? Що можна зробити?»

«Які реформи, на Вашу думку, владі необхідно провести?»

«Безвіз з Європою: що чекає Україну?».

 

Ставлення суто негативне. Обгрунтую я його тим, що особисто не бачу ефекту реформ і трансформацій у структурі влади. Я схильний вважати, що нинішня влада мало онцентрується на внутрішніх проблемах і навіть не намагається ефективно підтримувати свій рейтинг серед населення. На безліч злободенних питаня у влади, на диво, мало відповідей, а пробіл заповнюється різноманітними відмовками.

Конфлікт затягнувся, це все розуміють. Ми втратили дуже багато людей, невдоволення в суспільстві зростає. З кожним днем все більше загрожує клеймо «замороженого конфлікту». На мою думку, необхідно скористатися правом введення миротворців. Чому цього не робили раніше, мені не зрозуміло.

Я є прихильником вільного ринку і вірю, що ослаблення режиму опадаткування піде лише на користь. В Україну необхідно залучати інвесторів, а для цього потрібен цілий ряд реформ: мінімальне втручання влади в бізнес, боротьба з корупцією, створення умов для розвитку різноспрямованих стартапів на території країни, тимчасове звільнення від податків для нових компаній (податкові канікули) і загальне послаблення в податковому порядку. Необхідно брати приклад з країн-гаваней для бізнесу, таких як Швейцарія та Сінгапур.

Змушений зізнатися, я песиміст, але тим не менш, я вірю в можливість процвітання нашої країни. Для цього потрібно багато чого змінити, та перш за все – менталітет нашого народу. Як би ми не тиражували наше зближення з Європою, нам не вистачає європейського прагматизму і згруртованості в громадських справах. Ми не можемо перемогти корупцію, поки хоча б один з нас буде вважати її прийнятною. У нас до цих пір істотні проблеми стосунків громадськості та Держави.

Студент Запорізького національного технічного університету Фелікс Черевко

Моє ставлення до влади, як у більшості – жарти про дурного презилента і його колег, жарти про політику нашої країни. Жарти. Ми намагаємося жартувати про те, що не дає нам спокою. Не люблю нашу владу, на те є причини. 

Ситуація в АТО затягнулася не зрозуміло для чого, не зрозуміло для кого. У перші роки війни на Донбасі люди робили свій вибір та знаходили відповіді. Зараз війна втратила сенс для людей. Але вона ще цікава для влади. Владі необхідно перестати скиглити, та почати щось робити для того, щоб поліпшити ситуацію в країні. Чи не в те русло вони всі сили пускають.

Студентка Запорізького національного університету

Не можу сказати однозначно, яке моє ставлення до нашої влади. Так, у нас є багато слабких сторін, але все-таки є і хороші. Так, Україна знаходиться ще не на достатньо високому рівні, якщо порівнювати з країнами Європи, але уряд працює над помилками. Ми хоч повільно, але розвиваємося.

Ситуація в зоні АТО вже давно тримає наші нерви в кулаці. Мій батько пішов добровольцем близько трьох років тому, я по собі знаю, як це переживати постійно і бути готовою до всього. Не думаю, що зараз можливо щось змінити. Головне – не зраджувати своїй ідеї та йти до переможного кінця. Іншого виходу, мені здається – немає.

Наразі, увагу сконцентровано на військові діх в зоні АТО, але все ж життя йде та, на мою думку, більше реформ варто б було проводити з метою розвитку духовної частини: вклад у мистецтво, в спорт, в молодь, в науку. Це принесло величезну користь нашому сцспільству, щоб відвернути увагу від того негативу, який ми бачимо у ЗМІ.

Зараз це питання дуже обговорюється серед населення, і ця тема дійсно вимагає прояснень. Мені здається, тут існують як позитивні так і негативні моменти. Це відмінна можливість для мандрівників та туристів побачити світ практично без перешкод, насолоджуючись поїздками та екскурсіями. Але також з’явилася можливість виїхати українцям на нелегальні заробітки, і, на мою думку, явище це буде масове.

Студентка Запорізького національного університету Олександра Сидоренко

Важко знайти людину, яка буде позитивно ставитися до влади нашої країни. Щось та буде не так. Вони теж люди, нехай з більшою відповідальністю на плечах, ніж кожен з нас. І все ж, сподіваюся, колись вони почнуть думати не тільки про себе і шляхи в Європу (це звичано добре, але потрібно знати міру в перебудові системи).

Про АТО я знаю не з чуток, адже там мій батько. Єдине, що я можу сказати, Україні слід було б повчити історію Ізраїлю. Хоча б 6-денну війну. АТО б уже давно не було, хоча, можливо, що це зіпсувало б стосунки з Євросоюзом, але це показало б, що Україна має свою голову теж.

Багато реформ були б корисні для України. На рівні, що цікавить мене, мені б хотілося, щоб підтримали вже висунуту реформу про скасування гендерної нерівноправності в сфері роботи (заборонені жінкам види робіт і т.д.), дали більше прав (а точніше хоч якісь) ЛГБТ громадянинам (адже такі пари банально не можуть відвідати один одного в лікарні) і, звичано ж, посилили покарання за знущання над тваринами, адже останнім часом догхантери і прості нездорові люди все частіше забувають, що собака або кіт – не шматок м’яса.

Я думаю, кожен крок до Європи – корисний для України. Шкода, що цим не виправити менталітет, все ще пахне СРСР. Однак, безвіз дає людям більше можливості побачити світ і зрозуміти, чого прагне наша держава. Можливо, люди теж почнуть змінюватися

Студентка Запорізького національного університету Валерія Мосейченко

Можна сказати – нейтральне ставлення до влади. Не цікавлюсь, хто за який законопроект запропонував, яку ініціативу підтримував і загалом, особисте життя членів влади мене не цікавить. Те, що мені дійсно цікаво – це матеріальне відображення дій цієї влади. Скільки коштує ковбаса в магазинах, які дороги полагодили та які перспективи розвитку для кожного громадянина забезпечує держава – це головний показник ставлення кожної людини до влади.

Страшно, що в наш час відбуваються такі події. В силу віку, можу тільки запропонувати сісти за круглий стіл. Боюсь, що обстріли живих людей навряд чи рухають людство вперед. Тому призупинення інформаційної війни та проведення мирних переговоріх, вважаю найкращим виходом.

Мені зараз важко уявити, що багато українців цього літа поїдуть туром по Європі. У безвіза є певні плюси та мінуси, але, на мою думку, саме в цей період, поки ситуація не стабільна, наші люди не готові повноцінно використовувати все повноваження безвізу з Євросоюзом.

Студентка Запорізького національного університету Антоніна Сєрищева 

Після того, як оголосили безвіз, я зрозумів, що влада таки в моїх очах тепер виглядає позитивно. Та й взагалі у 2017 році багато чого хорошого сталося в Україні.

Я вважаю, що для АТО повинно бути, перш за все, оголошено перемир’я, а потім дати автономію цьому регіону.

В першу чергу – це реформи проти корупції (хабарництво загалом не повинно бути на рівні громадян) і про ліквідацію «чорної» (нелегальної) роботи (всі робітники повинні бти зареєстровані і мають все більшою чи меншою мірою сплачувати податки). Щодо реформ, я думаю, що це найголовніші.

Безвіз на мене ніяк не вплинув (бо я студент і робітник), але, наприклад, для людей, які хочуть відвідати Європу – це величезний плюс. Нарешті не варто стояти на черзі в консульстві. 

Студент польського вузу Ілля Сорока

Щодо АТО. Потрібно закінчувати і домовлятись якось, потрібно щось думати.

Нам потрібна реформа освіти, медицини, судова, а загалом потрібно з людьми спілкуватися, дізнаватися їх думки на цю тему.

Після безвізу, можливо, почнуться більш тісні відносини з високорозвиненими країнами та наші підприємтсва почнуть модифікуватися.

Випускник школи

Я по суті патріотка з дитинства, люблю свою країну. Влада намагається робити все для України та її жителів, але поки що результат не радує.

Звичайно, я погано думаю про ситуацію в АТО. Багато людей там гинуть. Це жахливо.

Які реформи? Нехай для початку порядок встановлять в країні, а потім вже реформи.

Я вважаю, що безвіз це дуже круто, це нові можливості. Тепер буде все набагато простіше, люди зможуть подорожувати без проблем.

Студентка Запорізького національного університету Анастасія Блищик

Мене як і багатьох обурює підвищення на комунальні послуги, ціни на продукти і на багато іншого. Але, починаючи з травня цього року, я нарешті побачила хоч якусь сформовану систему у внутрішній та зовнішній політиці, яку всі ці 3 роки вибудовувала наша влада. І вона показує дуже позитивні тенденції. Наприклад, дотаційні галузі почали приносити державі прибуток. Євросоюз і та ж Канада відкрили для нас свої ринки. Озираючись на Польщу, я розумію, що там народ теж пережив цей складний перехід з «нам все повинні» до «ми конкурентноспроможна та успішна країна». 

Дивне запитання. А що можна зробити? Крім того, що існує зараз, є ще два варіанти – піти з наших земель та віддати Домбас. Ще варіант – організувати жорстокий наступ, який теж незрозуміло чим закінчиться. Я не розбираюсь у військовій тактиці, тому не можу коментувати саме те, що відбувається зараз. Але я за однозначну депортацію всіх, хто кричав «Путін, введи війська» з довічною забороною повертатися в Україну.

Роботи дуже багато, потрібно реформувати практично всі галузі. Але найголовніше – пенсійна реформа, реформа освіти та охорони здоров’я, реформа державної власності, а також земельна реформа. Це те, що може змінити економічну ситуацію в країні і забезпечити стійке зростання рівня життя.

Безвіз – це не просто здешевлення поїздки в країни ЄС. Безвіз – це величезний кредит довіри, знак того, що країна йде правильним шляхом. Ті, хто полюбляє кричати «зрада» та говорити, що у нас все одне немає грошей на поїздку, повинні знати, що Державна міграційна служба за три місяці того року видала понад 600 тисяч біометричних паспортів, і планує видати ще 2,4 мільйони. Я особисто своєї черги на подачу документів чекаю другий місяц, і обов’язково відвідаю Європу мінімум двічі за це літо. Хотілося б нагадати, що для досягнення безвізу Україна виконала 150 конкретних умов, кожне з яких має окрему користь і для країни (наприклад, електронне декларування). У свою чергу, надавши безвіз, Європа визнала, що євроінтеграція нашої країни – процес вже незворотній. Безвіз – це величезна праця не тільки дипломатів, а й нашого суспільства, яке тиснуло на владу, не даючи розслабитися. А яке величезне значення має безвіз для тих, хто сидить за шкільною партою або в студентських аудиторіях –вони вже розуміють, що Європа для них відкрита, кордонів немає. І все в їх руках – можна вигравати гранти, їздити на безкоштовні стажування, жити у таких же студентів, розширювати кругозір. 

Програміст Яна Десятинник

Як ми бачимо, зараз підростають і стають на межу активних громадян саме ті люди, завдяки яким Україна зможе змінитися. Варто тільки пам'ятати, що ми самі в силах змінити Себе і допомогу-поради з боку лише затягують час змін.

Микола Донєв


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Друкуйте плакати з QR-кодом та допомагайте маленькій волинянці!
Наступна новина У Шацьку хочуть провести фестиваль пончиків
Останні новини
Схожі новини