Економіст розповів, де Україні отримати додаткові $5 млрд

Економіст розповів, де Україні отримати додаткові $5 млрд

Український бюджет може отримати додаткові п'ять мільярдів доларів, якщо рівень тіньової економіки та корупції впаде в два рази.

Таку думку висловив директор фонду Блейзера Олег Устенко, передає «Главком».

За його словами, є три шляхи стимулювання економічного розвитку: «Перший – питання, пов’язані з монетарною політикою. В короткостроковій перспективі м’яка монетарна політика може дати додатковий імпульс для економічного зросту. Але, на превеликий жаль, Україна – не той випадок, коли зараз можна пом’якшити монетарну політику і від цього отримати приріст економіки в середньо- та довгостроковій перспективі. Другий шлях стосується методів бюджетного фіскального стимулювання. Аби стимулювати економіку бюджетними фіскальними методами, треба мати так званий фіскальний простір. Але у нас дефіцит держбюджету в цьому році складе більше 3,5 % ВВП, а наступному році – 2,5 % ВВП».

Устенко констатує, що Україна наразі має тільки третій шлях стимулювання економічного росту – активізацію інвестиційної діяльності. «Проблема України не в тому, що тут нема інвестиційно привабливих галузей, а в тому що прибутковість, яку ви можете отримати на свою доходність, маленька, – вважає експерт. – І якщо в економіці є великі ризики, то вся прибутковість, яку ти отримаєш тут і потенційно можеш отримати, буде з’їдена цим ризиком. Тому глобальна задача в Україні – не підвищити прибутковість окремо взятої інвестиції, а зрушити по шкалі рівня ризику. Не може країна залучати інвестиції і знаходитись при цьому на 131-му місці по рівню корупції зі 176-х країн».


 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У США заявили, що Трамп може скоро надати Україні зброю
Наступна новина ГПУ порушила справу проти директора НАБУ Артема Ситника
Останні новини
Схожі новини