Керівників обласних освітянських закладів обиратимуть за новими правилами

Керівників обласних освітянських закладів обиратимуть за новими правилами

Цього вимагає новий Закон України "Про освіту". В профільному Міністерстві розробили Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. У зв'язку з цим, Волинська ОДА внесла в обласну раду проект рішення "Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Волинської обласної ради".

Проект уважно розглядали депутати на засіданні остійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Комісія погодилася з тим, що Положення потрібно приймати, але в депутатів було кілька поправок до проекту, внесеного ОДА. Їх озвучив секретар комісії Олександр Курилюк.

Зміни пропонуються до кількох статтей проекту Положення.

Зокрема, до ст. 5. Вона закінчується абзацом:

- упродовж десяти робочих днів з дня дострокового припинення (прийняття рішення про дострокове припинення) договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.

Олександр Курилюк пропонує доповнити абзац словами: "або в разі, якщо обласна рада не затвердила кандидатуру переможця конкурсу на посаду." Крім того, до цієї ж статті додається ще один пункт: "у випадках, коли на момент затвердження положення наявні вакантні посади керівників комунальних закладів загальної середньої освіти".

Депутати ініціюють зміни до ст.10 проекту Положення. Йдеться про склад конкурсної комісії. На думку профільної комісії, очолювати конкурсну комісію повинен перший заступник голови обласної ради, а до її складу пропонується залучити предстапвника профільної комісії облради; представника профільного управління ОДА або громадського об'єднання керівників закладів середньої освіти відповідної адмінодиниці (в разі наявності такого); працівника відділу виконавчого апарату ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності; представнка трудового колективу закладу; представника громадського об'єднання батьків учнів закладу.

Пропонується змінити останній абзац ст.10, вилучивши з нього слова: "зокрема з боку засновника, його представників".

В іншій редакції пропонується викласти ст.15, у якій йдеться про засідання конкурсної комісії. Депутати пропонують такий текст: "Засідання конкурсної комісіїї вважжається правочинним, якщо на ньому присутня більшість від затвердженого складу. Спосіб голосування визначається рішенням комісії. Голосування щодо визначення переможця відбувається в ході закритого засідання комісії".

У ст.16. пропонується конкретизувати, куди саме подаються документи від кандидатів на посаду, а саме до відділу виконавчого апарату ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності упродовж 30 календарних днів.

Ст.18.  В редакції ОДА йдеться: "Волинська обласна рада зобов’язана організувати та забезпечити ознайомлення кандидатів із закладом загальної середньої освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування не пізніше 5 робочих днів до початку проведення конкурсного відбору". Депутати вважають, що "доступ до закладів має забезпечувати профільне управління ОДА,  в чийому оперативному управлінні вони перебувають".

У ст.19. пропонується визначити, що "перелік питань, зразок ситуаційного завдання та критерії оцінювання тестувань і завдань готує профільне управління ОДА. Вони попередньо будуть оприлюднені на офіційному сайті обласної ради. Сам конкурсний відбір буде фіксуватися на відео, яке буде оприлюднене на офіційному сайті облради не пізніше ніж за один день після конкурсу. За можливості буде здійснюватися відео-трансляція конкурсного відбору.

Ст. 23. "Протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу конкурсна комісія надає Волинській обласній раді відповідний протокол щодо визначення переможця конкурсу. Волинська обласна рада призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір (контракт) у встановленому законодавством порядку." Пропонується доповнити, що переможця конкурсу обласна рада призначає на пленарному засіданні. Також додається ще один пункт, в якому йтиметься про те, що у разі, якщо обласна рада на сесії не призначила керівника освітянського закладу, то оголошується новий конкурс.

Депутати підтримали проект Положення з правками, голосуючи за кожну змінену статтю окремо.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Курс валют на 31 серпня: долар і євро знову суттєво дорожчають
Наступна новина Як у Луцьку ремонтують міст на Ковельській. ВІДЕО


Останні новини
Схожі новини