Депутат облради Михайло Імберовський переконаний: «Родинне фермерське господарство – важлива ланка реформи, яку уряд «загубив»!
Про утворення молочних кооперативів на Волині, можливість використання аграрних дотацій, а також про те до чого готуватися виробникам домашнього молока після 1 липня 2018 року у програмі «Відкрита влада. Область» телеканалу «Аверс» розповів депутат обласної ради із найбільшої фракції – УКРОПу – Михайло Імберовський.
Отже, з 1 липня 2018 р. Мінагрополітики вводить нові стандарти молока, які покликані покращити якість і безпечність молока, а також ці нововведення є одним із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.
У зв'язку з введенням в Україні європейських санітарно-гігієнічних стандартів переробні підприємства повинні купувати молоко тільки в спеціалізованих фермерських господарствах, або в селян, які мають необхідне обладнання, яке забезпечить стерильність та необхідні температурні показники молока.
Стандарти Євросоюзу передбачають наявність на полицях магазинів трьох сортів молока: екстра-класу, вищого і першого.
Експерти переконані, що від цієї норми постраждають не лише власники корів і переробні підприємства, а й містяни, адже прогнозовано різке зростання вартості молочної продукції.
Депутат обласної ради Михайло Імберовський зазначив, що нині нововведення у селян викликають більше запитань, а ніж відповідей.
«Підписавши угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе певні зобов’язання. Зокрема, це стосується якості продукції. Український селянин витрачає левову частку свого часу та сил, щоб належним чином доглядати за твариною. І в результаті нічого не отримує», – зазначив Михайло Імберовський.
Що стосується утворення кооперативів, то прес-служба облорганізації УКРОПу наводить такі аргументи Михайла Імберовського:
«Слід наголосити, що уряд Канади, який фінансував згадану програму, робив акцент на родинних фермерських господарствах, а не на кооперативах.
На мою думку, між одноосібними господарствами, де тримають одну-дві корови і кооперативами має бути ще одна ланка – потужна сімейна ферма. Це фермерське господарство має налічувати 5-7 корів. А вже такі фермерські господарства мають об’єднуватися в кооперативи. Лише в такому разі вони зможуть відстоювати свої права, стануть конкурентоспроможними».
Депутат облради переконаний, що відсутність селянської ініціативи викликана тим, що селяни необізнані із цими питаннями, а тому ставляться з недовірою.
«Вважаю, що селяни просто недостатньо обізнані щодо нововведень, які на них чекають із липня 2018 р., і з цієї причини з недовірою ставляться до можливості утворення родинних фермерських господарств
. Я переконаний, що ініціатива буде лише у випадку, коли люди добре знатимуть, які перспективи на них чекають. Слід поширити серед населення інформацію про переваги таких господарств», – підсумував Михайло Імберовський в ефірі ТРК «Аверс».
За матеріалами сайту "Волинська газета"
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.