Луцьк увійшов до п'ятірки міст, де збільшать фінансування на медицину

Луцьк увійшов до п'ятірки міст, де збільшать фінансування на медицину

Луцьк, Ужгород, Житомир, Черкаси та Херсон отримають від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) вагоме збільшення коштів для надання медичних послуг вторинного рівня.

Це означає, що у попередні роки місцева влада провела ефективну підготовку медзакладів до підписання договорів з НСЗУ. Про це свідчать дані дослідження, яке провели в Центрі спільних дій, пише Район.Луцьк.

За новими правилами, більше коштів отримуватимуть ті міста, які продемонстрували вищий рівень підготовки до реформи вторинної ланки. А цими питаннями в регіонах тепер займається саме місцева влада, яка має повноваження забезпечувати обладнання в лікарні, робити ремонти, створювати нові, реорганізовувати чи закривати старі лікарні.

Відповідно до логіки медичної реформи,яка зараз триває, протягом квітня-грудня 2020 року НСЗУ збільшить фінансування 19 обласних центрів у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року.

Так, найвагоміше збільшення фінансування «вторинки» отримають Ужгород (+127%), Херсон (+94%), Житомир (+93%), Черкаси (+59%) та Луцьк (+51%).

Водночас, за результатами дослідження Центру спільних дій, рівень підготовки до другого етапу медреформи мало пов'язаний із об'ємами коштів, які міськради виділяли на охорону здоров'я протягом трьох останніх років.

«Рівень фінансування не призводить автоматично до структурних змін в роботі лікарень, які є сигналом для НСЗУ про готовність медзакладів надавати конкретні послуги і відповідно отримувати за це кошти з держбюджету», – пише аналітикиня Центру спільних дій Марія Квіцінська.

Разом з тим, оцінка якості роботи закладів охорони здоров'я самими жителями у кожному конкретному місті теж не співвідноситься з рівнем фінансування охорони здоров'я в місті та рівнем підготовки медзакладів до другого етапу медреформи.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Два показники не дозволяють послабити карантин на Волині, - дані МОЗ
Наступна новина Професійна гігієна ротової порожнини в стоматологічній клініці «Здоров'я плюс»  за зниженою ціною
Останні новини
Схожі новини