Луцькі волонтери показали, як майструють бездимні буржуйки для військових

Луцькі волонтери показали, як майструють бездимні буржуйки для військових

Два майстри-волонтери в Луцьку виготовляють невеликі печі-буржуйки для військових на фронт. Пічка бездимна, на ній можна розігріти й зварити їжу в польових умовах або використати як обігрівач.

Як розповів Суспільному волонтер Руслан Чарук на одній заправці, а це пів літра машинного мастила та трохи шмаття, буржуйка працює шести годин.

 "Сюди заливається масло відпрацьоване, тут знаходиться вентилятор, якій працює від павербанка, для того, щоб запустити, потрібної його розпалити. І вичікуємо поки воно там розгориться", – каже волонтер.

Сама буржуйка має невеликий розмір та важить 7,5 кілограмів. Температуру до 700 градусів, говорить луцький волонтер, можна регулювати кількістю поданого масла. Градус у пічці "розганяє" вентилятор, який працює від павербанка.

"Вона є малесенька, компактна. Можна скласти в рюкзак, сумку або в багажник, де вона не займе місця. Вона немає диму, копоті, тому не виявляє наших хлопців на позиціях. Візуально не видно де працює тепло", – сказав Руслан Чарук.

При виготовленні буржуйок, розповів майстер Іван Вербецькій, попередньо готують метал для корпусу та металеві пластини товщиною два міліметри.

"Беремо метал, ріжемо заготовки, свердлимо отвори і тоді приварюємо в пічку. З такої ж труби ріжемо ще заготовки, які приварюються на вихід, щоб був димар. Ще в одну трубу заливається перероблене масло, яке через крапельницю крапає і горить, і головне, що не дає диму", – зазначив чоловік.

За два місяці майстри виготовили та передали на фронт понад 20 буржуйок. Разом із цими пічками волонтери передадуть ще й автомобілі, дрони та медикаменти. Нині збирають медикаменти, щоб передати чергову партію допомоги. 

"Знеболюючі препарати, противірусні різні, жарознижуючі у виді комбігрипів, чайочків, порошків, для хлопців це зручно. Протиревматичні гелі, в хлопців коліна болять, ноги, вони мажуть і їм краще від цього", – розповіла медична сестра й волонтерка благодійного фонду "Надійні крила" Лілія Чарук.

До збору грошей на потреби військових долучаються школярі та педагоги Луцька, де в ліцеях нині триває акція "Армія дронів", де і учні, і вчителі, і директори, і батьки збирають донати на допомогу війську. 

 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Винесли унітаз і ванну: у селі на Волині представники упц мп звільнили парафіяльну хату
Наступна новина «Перейти на українську – запросто», – музикант з Харкова, який переїхав на Волинь
Останні новини
Схожі новини