Луцьку міську лікарню об'єднали з поліклініками і ФАПами

Луцьку міську лікарню об'єднали з поліклініками і ФАПами

Луцьку міську клінічну лікарню об’єднали з центрами первинної медичної допомоги, амбулаторіями і ФАПами, створивши КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади». 

Про це стало відомо у середу, 28 квітня, під час сесії Луцькради, повідомляє ІА ВолиньPost.

Нове медичне об’єднання запрацює із 2 серпня 2021 року.

Для реорганізації утворили спеціальні комісії.

Керівників медзакладів зобов’язали попередити працівників про зміну істотних умов праці або скорочення. До медичного об’єднання не увійшли дитяча поліклініка, стоматологічна поліклініка та пологовий будинок.

«Хочу зауважити, що залишилися застереження і в керівників, і в сімейних лікарів, і в пацієнтів. Найбільше викликає занепокоєння те, що, можливо, не будуть автоматично збережені всі підписані декларації. Наприклад, у Заборолі втратили половину декларацій і медики недоотримали гроші від НСЗУ. Чітких впевнених дій немає», – сказала депутатка Алла Надточій.

Мер Ігор Поліщук розповів, що у Заборолі склалася така ситуація через те, що реформування відбувалося у межах двох громад.

«Хочу сказати, що сьогодні є конкуренція в галузі надання медичних послуг. Стає більш потужною обласна клінічна лікарня, розвивається Луцька районна лікарня. Тому нам потрібно також свої заклади розвивати, робити їх більш потужними, фінансовий ресурс об’єднати і вирішувати ті проблеми, які дійсно потрібні нашій громаді», – зазначив Поліщук.

За його словами, зекономлені кошти дозволять, наприклад, купити необхідне обладнання.

Голова фракції «Свідомі» у Луцькій міській раді Тарас Шкітер вважає, що об’єднання більшості медзакладів в одне ТМО має як свої переваги, так і свої ризики. Тож він запитав, хто бере на себе персональну відповідальність за успішність чи можливий провал рішення.

«Міський голова бере відповідальність», – повідомив мер Ігор Поліщук.

Директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка», депутатка Оксана Лєщинська сказала, що відтоді як медзаклади почали працювати відповідно до умов НСЗУ, зрозуміли, що пацієнт у «первинці» отримує направлення, але лікар не має права скеровувати в той чи інший заклад, до того чи іншого лікаря, тож пацієнт мусить шукати, де пройти обстеження. Це може тривати тижнями. Тому людині або набридає «оббивати» кабінети, або вона надходить у відділення міської лікарні для ургентних хворих.

«Завдяки об’єднанню ми зможемо розробити уніфікований маршрут пацієнта. У міській лікарні і на базі лікувальних закладів є можливість проводити всі обстеження за кошти НСЗУ. Згадаємо приклад Ковеля щодо схвалення пересадки органів. Проєкт рішення несе багато позитивних моментів», – сказала Лєщинська.

Ризикам, на її думку, можна запобігти та вирішити їх.

У підсумку «за» створення медичного об’єднання проголосувати 30 обранців громади.

Читати також: У Луцьку безкоштовно харчуватимуть медиків, які лікують хворих на коронавірус


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Затриманих на Волині «гастролерів», які накрали на 5 мільйонів гривень, можуть випустити на волю
Наступна новина У Луцькраді ліквідували 10 управлінь і створили 8 нових. Що це дасть
Останні новини
Схожі новини