Махінації з гуманітаркою на Волині: як працює схема. ВІДЕО

Махінації з гуманітаркою на Волині: як працює схема. ВІДЕО

На Волині працюють так звані «благодійні фонди» які під виглядом гуманітарної допомоги завозять в Україну секонд-хенд, який потім іде на продаж. Журналісти дізналися, як працює схема та які масштаби оборудок із секонд-хендом на Волині.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні на 12 каналі.

Впродовж цього літа серед усіх волинських організацій найбільшу кількість гуманітарної допомоги – 340 тонн або 18 фур одягу і взуття – через європейський кордон перевіз благодійний фонд «Серце Волині».

Організація зареєстрована нещодавно: у березні 2017 року у Луцькому районі – в селищі міського типу Торчин.

Проте жителі цього селища нічого не чули про потужного благодійника, а речі, бувші у вжитку, купують на місцевому ринку, який збирається тут двічі на тиждень – по середах та п’ятницях.

Не знають про фонд і його засновника навіть в будинку, де він зареєстрований. Господарі оселі розповіли: директора фонду Миколу Шифнера багато років тому прописали, бо пошкодували, але пізніше через суд домоглися відміни реєстрації. Про те, що чоловік встиг зареєструвати за цією адресою фонд «Серце Волині» нічого не чули.

Більше того: про організацію мало знають і ті, для кого за документами «Серце Волині» завозить в Україну гуманітарну допомогу.

Для того, щоб вантаж, який перевозять через кордон, отримав статус гуманітарної допомоги, а отже – не потребував сплати мита, необхідний дозвіл Міністерства соціальної політики. Для оформлення такого дозволу в Міністерстві вимагають серед ряду інших документів чіткий перелік набувачів допомоги: кому саме і в якій кількості гуманітарка дістанеться.

У списку таких набувачів, для яких «Серце Волині» ціле літо возило секонд-хенд – кілька сільрад Волинської, Львівської і Рівненської областей, а також – організації, що працюють з соціально незахищеними.

«Ми подавали запит на фонди «Майбутнє разом» і «Серце Волині». Але на сьогоднішній день нічого не отримали», – розповіла працівниця Нововолинського територіального центру соціального обслуговування Олена Козак.

Про те, що «Серце Волині» тісно пов’язане з іншим фондом – «Майбутнє разом» розповіли і у Рожищенському терцентрі.

«Вони («Серце Волині», – ред.) дзвонили до нас і просили написати їм відношення, що ми потребуємо благодійної допомоги. Ми їм це відношення направляли 3 липня, але чогось на електронку благодійного фонду «Майбутнє разом». Але гуманітарки ми від них до сих пір не отримували», – розповіла заступниця директора Рожищенського терцентру Наталія Шварцкоп.

Тим часом, за документами для Нововолинського терцентру «Серце Волині» завезло три вантажі вагою майже 12 тонн і для Рожищенського терцентру – один вантаж близько 4 тонн.

За інформацією журналістів, за літо благодійний фонд «Серце Волині» ввіз близько 360 тонн гуманітарки, оцінивши вантаж у 576 тисяч гривень. Фонд «Майбутнє разом» ввіз 220 тонн секонд-хенду вартістю 532 тисячі гривень. На кордоні вони мали сплатити 224 тисячі гривень ПДВ та 73 тисячі гривень мита.

В Україні кілограм гуманітарки продають щонайменше за 20 гривень. Тож за ввезений товар благодійні фонди можуть виторгувати понад 11 мільйонів гривень. При цьому бюджет втрачає ще 2 мільйони гривень ПДВ та 1,4 мільйона несплаченого податку.  

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Понад сотня луцьких школярів навчається російською мовою
Наступна новина Порушення графіку і забиті автобуси: чим «грішать» волинські перевізники
Останні новини
Схожі новини