«Мамо, прошу, не читай це». Священник з Луцька розповідає про щодення Волновахи під обстрілами

«Мамо, прошу, не читай це». Священник з Луцька розповідає про щодення Волновахи під обстрілами
Будинок, у якому живе отець Макарій, поруч церкви у Волновасі. Фото з його сторінки у «Facebook»

Родом отець Макарій із Луцька, навчався в загальноосвітній школі №11, працював у ТРК «Аверс». Однак прийняв чернечий постриг і став монахом Жидичинського монастиря. З початком російського вторгнення у 2014 році священник став віськовим капеланом. Зараз він – благочинний Волноваського округу та настоятель храму Святого Миколая.

Отець Макарій (Олег Дядюсь) – церковнослужитель Православної Церкви України, настоятель храму у Волновасі, який звели на Сході за кошти та силами волинян й відкрили у травні 2018-го.

 

Він завжди був доволі активним у соцмережах та відкритим до співпраці зі ЗМІ. Однак зараз йому точно не до цього…

З початком вторгення окупаційних військ Волноваха стала одним із форпостів боротьби. Окупанти пробували зайняти місто, однак Збройні сили України відбили населених пункт. Порушуючи усі військові та моральні закони, агресор накрив місто вогнем. І зараз у тому пеклі отець Макарій працює над евакуацією населення. І трохи пише про це у «Фейсбук», бо дзвінками та повідомленнями йому зараз «положили телефон». Просить не турбувати, бо трубки не бере.

Ми почули його. Тому не телефонуємо. Моломося за нього, мешканців міста-побратима обласного центру Волині та усіх, хто піднявся на боротьбу з Путіном та загарбниками.

І дуже хочемо, щоб ви почули, прочитавши хроніки пекла, яке у мирному місті майже на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями, створив ворог. Отож, пряма мова.

24 лютого. Вторгнення

Бог Всесильний і Всемогутній і правда в Нього! Волноваська громадо, зберігайте спокій. Жодної позиції у Волноваському районі не здано. Ми вистояли і вистоїмо.

Волноваха буде і є Українською. Віримо у наше військо. Молимось!

Бог – за нас і нашу країну збереже! Бути миру і добру! Служби відбуваються згідно розкладу!

25 лютого

Волновасці! Ті, хто хоче і прагне, щоб у нашому місці був спокій та затишок.

Не сидіть по домівках, записуйтеся в територіальну оборону.

Запорука того, що в місці буде порядок, лежатиме на нас. Потрібна ваша допомога!!!! Українці, сьогодні все залежить від нас!!! Записують у райдержадміністрації. Бути миру та добру! Слава Україні!

… Сьогодні мав нагоду послужити з парафіянами акафіст до Святителя Миколая. І якраз відбувся приліт, стіни пішли ходуном.

Але як полилася молитва і як наповнив серце миром та спокоєм. І все на годину стихло.

Приходьте на службу в суботу на 9.00. Батьківська поминальна. Будемо просити у наших спочилих рідних молитовного захисту нашій країні і нашому місту!

27 лютого

Слава Богу! За все. Волноваха Українська є і буде!!!

Дякую всім, хто зголошується до лав тероборони. Хлопці останні сутки спали по дві години, а деякі взагалі не спали..

Ми працювали, і будемо все робить, щоб Волноваха вистояла.

Усі з тероборони цілі та живі. Громадо, не пропадайте, пишіть! Бути миру та добру!  Слава Богу! Слава Україні!

Всі, хто мають можливість помогти з фінансами, звертайтесь до мене особисто. Картки на загал не виставляю. Бійцям тероборони потрібні елементарні речі гігієни, які ми можемо поки що придбати на місцях. Шкарпетки, полотенця, тапочки, і т. д.

Прошу – відгукніться, я розумію, що зараз усім важко, але якщо ми всі згуртуємося, то у нас все вийде. Ми переможемо!

Також для мого «Бетмобіля», як хлопці прозвали моє авто, шукаю паливо, 95-й бензин. Якщо є якась інфа, де можна взяти у Волновасі, пишіть у приват. Усім дякую, хто вже поміг і помагає! Вірте і моліться – ми переможемо! Бути миру та добру!

Також усіх, хто торбується і переживає за нас. Прошу: менше до мене дзвоніть... У мене буває перегруз і дуже багато роботи. Спимо дуже мало... І ще «лягає» зв'язок... Пишіть, по можливості буду відзвонюватися і відписуватися.

Простіть, якщо буду писати просто: «Ок». Через брак часу...

Багато за кермом. Вас усіх люблю і сумую!) Вірю, ми все повернемо і відбудуємо! І стане наша країна як Фенікс. Могутня і гарна) Бути миру і добру! Хай береже вас усіх Господь! Тихої ночі!

Слава Богу! Слава Україні! Волноваха українська, на підступах міста тривають бої. Сильні обстріли центру локоматів, автовокзалу та першої школи. Наші тримаються і б'ються за кожен метр. Ніхто не відступає. Бути миру та добру! Вас всіх люблю. Ми працюємо…

Слава Богу! Слава Україні! Волноваха українська!!!! Друзі, всім дякую за підтримку і фіндопомогу.

Ще раз прошу: не дзвоніть мені, у мене дуже багато роботи, я фізично вже не можу вам відповідать. З тяжкими боями уже в самому місті, де вулиці переходили в руки з рук...

Українські війська відбили ворога на окраїни міста... Бути миру та добру!

Жителі Волновахи, ми вас не лишили. Ми, як риба об лід… Помаленьку евакуюємо людей. У нас маленька група, яка цим займається. Ми фізично не можемо організувати масове вивезення. Працюю точково і не по всій Волновасі. Зараз опрацьовуємо, щоб зробить точку евакуації, звідки ми могли б людей забирати бусом…

28 лютого

Слава Богу! Слава Україні! Ми сьогодні працювали у Волновасі, допомагали людям виходити з міста на авто. На жаль, у мене закінчується паливо, більше не можу сьогодні працювати.

Якщо хто має власне авто і можете на свій страх і ризик – виїжджайте, наші хлопці випускають. Тільки блимайте їм фарами. Поки є міст, бо він наполовину розбитий.

Дорога Валеряновка, Андріївка, Кирилівка, Єгоровка, Павлівна, Причистовка, а далі самі. Хай вас Бог береже! Бути миру та добру!

… Слава Богу! Слава Україні! Пишу тільки, що бачив своїми очима. Про інше нічого не знаю і вам відповісти не можу. 

Ми працювали по Волновасі з 7.00 до 13.00, евакуювали людей. Чому так мало? Наскільки хватає палива. Хлопці, з якими я працюю, постійно діємо під обстілами, під постійним напруження. Але вони молодці.

Хто має можливість, виїзжайте. У ФБ описую. Якщо ви вірите Путіну про зелений коридор, мені за вас сумно. Плануємо організувати виїзд для людей без авто, план розробляється. Вибачте, інфа обмежена, щоб ворог не опрацював. Бо б'є просто по цивільних.

Більшість, наскільки маю фізичних сил прочитати, опрацював ваші прохання про SOS по вашим родинам. Просто не справляюсь на все відреагувати. Трубку взагалі не беру, бо ви мені загрузили телефон. Він страшно глючить. Щоб ви зрозуміли, телефон дзвонить постійно...

Простіть, читаю ваші прохання і плачу, бо не можу вам всім помогти… Сьогодні, читаючи, не міг заснути. Думав, як вам допомогти. Тримаймося – ми працюємо, ми вас не лишили. Бути миру та добру! Ми з хлопцями кожен день у Волновасі. Поки працюємо точково.

Забувся написати саме головне. Волноваха Українська, ЗСУ - це мощь. Хлопці, вони всі кіборги! Слава Україні! Ми переможемо!

Рідні мої, пишу ще раз: ви мені положили телефон дзвінками... Трубки не беру... Бо мозги у мене спеклися... Працюю особисто у Волновасі з хлопцями..

Моє фізичне тіло не витримає навантаження, так як і в хлопців... Вам не плачусь розумію, що вам набагато складніше...

Працюю тільки за погодження штабу тербата... Буває, працюю по обставинам... Простіть. Міг би – вас усіх витягнув…

1 березня

Мамо, прошу не читай це......Це не для тебе....

Слава Богу! Слава Україні! Волновасці, у мене серце болить за кожного, хто сидить у підвалах, або загинув під розвалинами... У тероборони немає можливостей таких, як у нашої влади... Ми евакуйовуємо людей, стільки скільки хватає сил та здоров'я...

І я не плачусь, бо розумію, що я маю це робити 24 години на добу, й умудрятися копати пенделями наших провладників за допомогою...

Вивозив три дня людей, у кого було авто їхньою машиною. І просив: поможіть, нема де купити пальне 95, бензин закінчується... І тиша... Прошу дайте бусика жвавенького і цілого, щоб міг вивозити людей сім'ями, які не мають авто... І тиша... Хоч кожні сутки це чиясь смерть....

А роблять картинки, що вони працюють.... Не хочу плакатися, але я не Бог.... Прошу вас, людей, не дзвонити мені, бо Вас тисячі, а у мене один телефон, який завдяки вам вісить...і я не можу зв’язатися з тими людьми, яких вивожу, і ви зриваєте мені всю операцію.

БО У ВАС ГОРЕ, а інші що в них? І дайте мені відповідь, ЛЮДИ, кого вивозить першими?!!!!!!!

Стариків, які замерзають і гинуть з голоду, бо це чиїсь батьки? чи вагітну жінку? чи пораненого? чи матір. в якої п'ятеро дітей? Кого мені першого вивезти?!!!!!!! Я не безсердечний, я плачу за кожного з вас по ночах... но я не можу помогти всім одночасно....

Чому ви мене добиваєте? Добивайте дзвоніть керівництву Волновахи ВЦА, РДА. Вони їздять на крузаках і не можуть дать мені якесь галіме авто, бусика для вивозу. І чим більше бусиків, тим більше за день я вивезу…

ЧОМУ ви їм так не виносите мозок як мені?!!! Що я вам роблю погане?!!!! у мене дах їде, як і у вас!!!!!

Знову КАЖУ: я не плачусь, бо немає права... Бо зробив мізер для Волновахи.... Хтось пропонує мені кошти за вивоз, якісь падлюки пропонують авто: «тільки вивезіть мою сім'ю....»

Я не бізнесмен, ходжу перед Богом і боюсь Його... і коли мені таке пропонують, не хочу з такими спілкуватися... Хтось скаже: но я вже вам скинув кошти!!! Як так? Не мені скинули кошти а бійцям тероборони Волноваха, карточку свою відав командуванню для потреб батальйону...

Кожен день ми літаємо з бійцями під обстрілами, коли хтось сидить у підвалах, або в безпечному місці, де не стріляють.... а ми вивозимо людей...

І приїджаючи на базу, посміхаюсь співаю пісні, показую всім, що все добре. Ми переможемо, не треба падати у відчай...  При цьому бачити трупи українських бійців, яких ми не можемо підібрати, розбиті будинки вщент...

Бачачи те місто, в якому ти чужак, але полюбив всім серцем, як воно горить... І показувати, що, типу, все ОК!!!! Можливо, я вже зійшов з розуму......

І останнє: я живу, дивуюсь і дякую Богу, ми з хлопцями ще живі, і у нас не прилетіло щось. Коли кожен день у Волновасі, і кожен день під обстрілами, не знаючи де свої і чужі, знаючи, що можуть пристрелити як свої і чужі... Але ми ще живі... Дяка Богу і працюємо, як і наші бійці, які боронять країну. ЛЮДИ, зжальтеся... а краще поможіть, щоб ми могли зробити більше роботи... Бо це не я сам роблю, а команда територіальної оборони Волноваха!

Забувся про головне!!! Скажуть, що помагали... Розкажу як? Все одно сна нема... Типу, он там є бусик забирай, але воно десь в жопі під москалями в гаражі, ключі у дяді в бункері, хрін його знає де, бо немає зв'язку... Або забери авто десь там, де ти тратиш три-чотири години, щоб знайти, де стоїть авто, яке ладаном дише. І не знаєш, а чи не заглохне воно під бомбардуванням, коли ти вивозиш сім'ю з дітьми посеред Волновахи... І де кругом взриваються, і що ти маєш робити з цим усім далі....

А ще коли ти їздиш, шукаєш авто, за цей час когось міг вивезти... А хтось в цей час, той, хто типу мені помагав, сидить собі попиває каву і дивиться за новинами. Бо сильно переживає за країну, а може сам за себе, бо не встиг утекти, а тут майже біля війни і боїться за свою шкурку, не хоче підняти свою СРАКу!!! Простіть накипіло...

А могло би бути по-іншому, приїхать: «хлопці, а ви з тероборони? А що вам потрібно, для того щоби помогти своїм рідним і близьким людям, що сидять у Волновасі під обстрілами? Привезти на базу авто та ключі і паливо до нього... Щоб ми не ганяли і не шукали, а займалися своєю працею...

СКАЖІТЬ, ВЛАДО, це так важко зробити?!!!!! Не хвалюсь, але ми з пацанами, не дарма так сказав: «ПАЦАНАМИ» - це прості люди без вищої освіти, та великих знайомств зробили більше ніж ВИ, ВЛАДО!!!!

Знаю, після цього посту вас заїсть, і ви будете мені звонить, і доказувати, що ви працюєте... Мені вже пофіг, я - смертник, бо кожен ранок, коли їду у Волноваху, думаю: «Боже, збережи тільки хлопців які зі мною...»

І ще ВЛАДО, чого ВИ дозволяєте закривати магазини в містах і селах, які не обстрілюють, створюючи штучно ріст цін?!!!!! Бо, бачиш-но, пройшла інфа цим бізнесменам, що їхні товари будуть забирати бійці для нужд в армії!!!!

ВЛАДО, схаменіться, почніть працювати, бо, можливо, завтра я не поїду у Волноваху рятувати людей, а взнаю з бійцями, де ви сидите і поїду до ВАС!!! Я не погрожую. Що ви? Я - священник, мені не можна... Але я знаю дві молитви: За здоров'я! Та за упокій!!!! Вибирайте самі якою молитвою за вас молитися!

І завтра зранку ми знову працюємо... Прошу ще раз, громадо...не виносьте мозок а моліться, щоб Господь зберіг наших хлопців і тих людей яких ми вивозимо... Бути миру та добру! Волноваха Є і БУДЕ УКРАЇНСЬОЮ!!!!

Волновасці!!! Слава Україні! Хочу вам донести: кожна операція порятунку людей у Волновасі проходить не афішуючись. Розповім чого. По-перше, щоб в ту точку евакуації не ринули толпи тисяч людей, яких ми фізично всіх не зможемо вивезти під обстрілами. А є небезпека, що один прильот знищить сотні людей і з евакуації це перетвориться в бійню...

По-друге, нешанований Путін сьогодні не просто хоче нагнути Україну. Він хоче знищити українців, як націю, яка йому не підкорилась... І він почав обстріли житлових кварталів, де живуть люди, а не де стоять військові... І він, посилаючи міжнародну спільноту, не дає і не дасть «зеленого коридору». Скажу більше, всі бійці, які воювали з 14-го року, знають всі його «зелені коридори»... І прагнення цього біса в людському обличчі знищити кожного українця, і не важливо чи ти розмовляєш українською, чи російською...бо він страшенно злий на нас. Так ось, уявіть собі, що якась гнида зафільмує і передасть своїм катам, що там відбувається збір людей, і даю сто процентів, що туда полетять гради...

Для чого це все, ви запитаєтеся? Щоб зламати наш дух, бо бачачи смерті наших батьків і дружин, і дітей, зможе зламати дух нашого війська... Тому прошу, менше повідомляйте про евакуації, що ми будемо робити... Щоб менше знав ворог і не наробив лиха, а ми могли більше вивезти людей…

...простіть мене, це виглядає жорстоко.. але хочу бачити, Волновасці, ваші усміхнені лиця, живими і здоровими. Тримайтеся, ми працюємо, хоча наша праця і піщинка порівняно з усім населенням Волновахи. Бережіть розум холодним, а серце сповненим віри до Бога, що Він вас вбереже. І нехай по вірі вашій вам станеться! Покрови вам Матінки нашої Божої! І заступництва Святителя Миколая!

Читати також: Духовний гімн України записали у «волинському» храмі на Донеччині.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Ніч минула без повітряних тривог. Кордони не порушені», - Погуляйко
Наступна новина Поліція розшукує 16-річну лучанку, яка пішла з дому і не повернулася
Останні новини
Схожі новини