Мін'юст висловив свою позицію щодо діяльності Валентина Кухарика

Мін'юст висловив свою позицію щодо діяльності Валентина Кухарика

Міністерство юстиції України розглянуло рішення Волинської обласної ради щодо розгляду питання можливої невідповідності займаній посаді начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області Кухарика В.І.

У звернені йшлося про те, що через дії державних виконавців накладено арешт на усі рахунки одного з найбільших підприємств міста Луцька ДКП «Луцьктепло» з метою стягнення коштів у сумі 28,2 млн грн на користь підприємства, з яким комунальне підприємство не мало жодних господарських стосунків.

"У зв’язку з діями посадових осіб Державної виконавчої служби існує реальна загроза виникнення соціального загострення через можливу відсутність опалення та протести працівників комунального підприємства, пов’язані із виникненням заборгованості з виплати заробітної плати.

Слід звернути увагу й на той факт, що ситуація ускладнюється через ризики зупинки та втрати Проекту модернізації системи централізованого теплопостачання міста, який реалізується ДКП «Луцьктепло» у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Крім того, на пленарних засіданнях сесій Волинської обласної ради депутатами, у формі депутатських запитів, підтриманих радою, неодноразово порушувалися питання про порушення законності працівниками реєстраційної служби Шацького районного управління юстиції, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, а також про відсутність протягом декількох років у Маневицькому районі Волинської області державного нотаріуса, який би працював на постійній основі.

Через відсутність державного нотаріуса жителі району змушені звертатися до нотаріусів з інших районів області, що спричиняє великі незручності, особливо людям похилого віку.

Також повідомляємо, що на особистих прийомах громадян, які проводяться посадовими особами обласної ради, жителі Волинської області скаржаться на бездіяльність державних виконавців.

Водночас, Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністра юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5 (з внесеними змінами), передбачено, що основним завданням Головного територіального управління юстиції в області є реалізація державної правової політики, державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), забезпечення роботи нотаріату.

З метою недопущення соціальної напруги, захисту прав громадян, ми, депутати Волинської обласної ради, просимо розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області Кухарика Валентина Івановича», - цитуємо звернення Волиньради.

"Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 6 Закону України «Про державну службу»   посади керівників територіальних органів міністерств, отже - посаду начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області, віднесено до категорії «Б» посад державної служби.

Згідно зі статтею 35 Закону з метою перевірки відповідності державного службовця займаній посаді суб’єкт призначення в акті про призначення на посаду може встановити випробування. Встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування є підставою для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення (стаття 87 Закону).

Інший механізм встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді Законом не передбачений.

Кухарик В.І. переведений на посаду начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 23.02.2016 № 870/к як такий, що успішно пройшов конкурсний відбір, без встановлення випробування.

Щодо накладення арешту на рахунки ДКП «Луцьктепло» з метою стягнення коштів у сумі 28, 2 млн грн на користь підприємства - стягувана повідомляємо.

Відповідно до пункту четвертого Розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2832/5), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.09.2016 за № 1302/29432, відділам примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підвідомчі рішення, за якими сума зобов’язання становить від десяти до двадцяти мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Отже, зазначене рішення на виконанні в органах державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області не перебуває.

Натомість виконавче провадження № 40022768 (що приєднане до зведеного виконавчого провадження № 51936816) про стягнення на підставі наказу Господарського суду Рівненської області від 22.10.2012 № 5019/1121/12 солідарно з Державного комунального підприємства «Луцьктепло» та Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Інвест-VEZ» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепелен» заборгованості в сумі 28 209 851 грн 77 коп., а також 64 380 грн 00 коп. витрат по сплаті судового збору перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

З метою повного та фактичного виконання рішення суду 10.08.2017, 29.08.2017, 06.10.2017, 04.12.2017, 07.12.2017 державним виконавцем згідно зі статтею 56 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено постанови про арешт коштів боржника та направлено для виконання до фінансових установ.

У примусовому порядку державним виконавцем стягнуто та перераховано витрати в сумі 179,43 грн, виконавчий збір - в сумі 572 421,8 грн, борг в сумі 5 443 417,41 грн.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 28.11.2017 № 5019/1121/12 скасовано постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 10.08.2017 про арешт коштів боржника.

У зв’язку з цим та відповідно до вимог статті 59 Закону України «Про виконавче провадження» 28.12.2017 державним виконавцем винесено постанову про зняття арешту з коштів, що містяться на рахунках боржника згідно з переліком, зазначеним в ухвалі Господарського суду Рівненської області від 28.11.2017 №5019/1121/12.

Додатково інформуємо, що органами державної виконавчої служби Волинської області у 2017 році виплачено заборгованість із заробітної плати перед працівниками державного комунального підприємства «Луцьктепло» на суму 1 млн 523 тис. грн, а також стягнуто з боржників заборгованість по виконавчих документах на користь «Луцьктепло» 1 млн 636 тис грн.

Щодо відсутності державного нотаріуса на постійній основі у Маневицькому районі Волинської області повідомляємо.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про нотаріат» нотаріусом може бути громадянин України, який має повну вишу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Посада завідувача Маневицької державної нотаріальної контори вакантна з квітня 2016 року, обов’язки завідувача Маневицької державної нотаріальної контори покладено на завідувача Любешівської державної нотаріальної контори.

Особи, які отримали свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю та виявили бажання працювати державним нотаріусом в Маневицькій державній нотаріальній конторі, на території Волинської області відсутні.

Разом з тим до Головного територіального управління юстиції надійшло 8 заяв від осіб про внесення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату подання про допуск до складання кваліфікаційного іспиту, у тому числі від консультанта Маневицької державної нотаріальної контори.

Зазначені заяви розглянуто та відповідні подання в установленому порядку направлено до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату.

З метою покращення нотаріального обслуговування населення Маневицького району наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 13.09.2016 № 266/7 встановлено, що прийом громадян Маневицького району здійснюється завідувачем Любешівської державної нотаріальної контори щовівторка та щочетверга безпосередньо у приміщенні Маневицької державної нотаріальної контори. В інші робочі дні тижня прийом громадян Маневицького району здійснюється у приміщенні Любешівської державної нотаріальної контори.

З листопада 2017 року для покращення ефективності прийому громадян та роботи з документами до Маневицької державної нотаріальної контори прийнято додаткового працівника.

Також на території Маневицького нотаріального округу провадять діяльність два приватні нотаріуси.
Щодо порушення законності працівниками реєстраційної служби Шацького районного управління юстиції, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції повідомляємо, що у зверненні Волинської обласної ради в цій частині відсутня будь-яка конкретна інформація про можливі порушення, яка б могла бути перевірена.

Крім того, зауважуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 99 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток надання безоплатної правової допомоги» ліквідовано як юридичні особи публічного права районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, у тому числі у Волинській області.
Запис про державну реєстрацію припинення Шацького районного управління юстиції як юридичної особи внесено 24.05.2016, про державну реєстрацію припинення Луцького міського управління юстиції - 30.05.2016.

Надання Шацьким районним управлінням юстиції Волинської області адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців припинено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 204-р, а відповідні повноваження передані Шацькій районній державній адміністрації Волинської області", - читаємо у відповіді Волиньраді в.о. Державного секретаря, директора Департаменту персоналу Мін'юсту України    Наталії Сови.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Афера по-луцьки: як дурять городян квартирні шахраї
Наступна новина Названо чинник, який заважає скинути зайву вагу
Останні новини
Схожі новини