У Луцьку малюють «живий» мурал. Де він? Як оживе? До чого тут ООН?

У Луцьку малюють «живий» мурал. Де він? Як оживе?  До чого тут ООН?

У Луцьку малюють мурал, який за допомогою мобільного додатку «оживе»: зображена композиція буде рухатися.

Мурал має назву «Круговорот». Його малює луцький стріт-художник Андрій Кальков на стіні нового офісного центру, що по вулиці Коперника.

Це – частина проєкту «Перше Digital-сузір’я муралів на карті України», який здійснює рівненська організація «Платформа взаємодій «Простір» . У Луцьку ідею підтримала Будівельна компанія «Інвестор».

Для чого малюють ці мурали?

Загалом на території Рівненської та Волинської областей буде дев’ять подібних муралів. Усі вони – в населених пунктах, які мають цікаві туристичні об’єкти: Дубно, Тараканів, Привільне, Клевань, Гоща, Здолбунів, Горбаків, Бистричі, Луцьк.

Коли стінопис завершать, тут буде організовано три авто- і вело- туристичні маршрути. Слідуючи ними, можна буде оглянути не тільки мурали, а й круті історичні та природні пам’ятки регіону.

До речі, на карті цей маршрут нагадує сузір’я Великої ведмедиці, звідки й назва проєкту – Digital-сузір’я муралів.

Майбутній туристичний маршрут

 

Що намалюють у Луцьку?

Кожен із 9 муралів зображує певну Глобальну ціль сталого розвитку ООН. Це – перелік напрямків розвитку країн, спрямований на боротьбу з бідністю, захист планети, мир тощо, затверджений Самітом ООН у 2015 році.

Для сюжету кожного із діджитал-муралів громади самі обирали одну із цих цілей. У Луцьку обрали – «створення стійкої інфраструктури та сприяння інноваціям».

Як пояснив автор зображення Андрій Кальков, в абстрактній композиції під назвою «Круговорот» закодований символ – спіраль, що здавна означав еволюцію.

«З приходом ери інформаційного розвитку та технологій значення цього знаку – спіралі – набуває ще більшої актуальності. Це своєрідне нагадування про те, що неможливо створити стійку інфраструктуру та дійсно сталу індустріалізацію без пошуку кращих рішень та вдалих інновацій.

Візуальна мова композиції ніби складена із геометричних креслень, велетенських хмарочосів, пікселів та інших яскравих образів сучасного світу, що налаштований на сталий розвиток, а стрімкість діагональних ліній вказує на ще одну його властивість – динамізм темпів позитивних змін», – розповів стріт-художник.

Діджитал-мурал «Круговорот»

Таким мурал буде після завершення

Які іще мурали ввійдуть до Digital-сузір'я?

Шість із дев’яти муралів уже готові. Загалом сузір’я планують завершити у жовтні. Саме тоді відкриють і туристичний маршрут. Для того, щоб мурали «ожили» потрібно буде скористатися мобільним додатком «AR murals» (скачати можна тут).

Клевань. Мурал символізує рівність в стосунках та боротьбу жінок за права
Дубно. Соловей як символ незайманого права – права на життя
Здолбунів. Знак безкінечності як натяк на відповідальне споживання
Привільне. Тема здоров’я та благополуччя. Мурал прикрашає стіну біля тамтешнього стадіону
Бистричі. Тема зміни клімату
Тараканів. Тема – партнерство заради сталого розвитку

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Хроніка пригод Луцька і Волині. Середа, 25 вересня
Наступна новина Василь Рижук, який заквітчує дороги, може стати почесним громадянином Волині
Останні новини
Схожі новини