На місці старовинної садиби на Ярощука, 12 знайшли фрагменти керамічних глечиків

На місці старовинної садиби на Ярощука, 12 знайшли фрагменти керамічних глечиків

На місці старовинної садиби, що була на вулиці Ярощука, 12, знайшли фрагменти старовинних керамічних глечиків. Реставрацією та відтворенням первісних форм займався завідувач відділу археології та реставрації Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Про це на своїй сторінці повідомив археолог Віктор Баюк.

ДИВІТЬСЯ, ЯК ЗНОСИЛИ БУДИНОК НА ЯРОЩУКА, 12

Фрагменти глечиків знайшли саме під будівлею садиби. Ймовірно, ними користувалось населення ще за 2400 років до початку будівництва будівлі.

«Лучанами віддавна маркувалась ця територія по цікавому зразку садиби періоду Волинського воєводства, знесеній у квітні 2021 року. Археологічно, згідно чинного Історико-архітектурного опорного плану міста Луцька, ця територія відноситься до Зони охорони археологічно цінного культурного шару ІІ категорії. Двома розвідковими шурфами було прослідковано первісну топографію ділянки, стратиграфію культурного шару, виявлено матеріали ранньомодерного, пізньосередньовічного та давньоруського часу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Луцький мер прокоментував знищення столітньої садиби на вулиці Ярощука

Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу, майстерно реставровані до цілих форм колегою Олексієм Войтюком. Знахідки імовірно належать скіфського періоду, що датується серединою І тисячоліття до нашої ери. Наступні дослідження ще попереду, однак на даний час підтверджено заселення первісного вододільного пагорба між Стиром та Сапалаївкою та необхідність археологічного супроводу робіт в межах історичного ядра міста Луцька», – зазначив Віктор Баюк.

Читайте також: Кінооператор «Вогнем і мечем» про садибу на Ярощука, 12 у Луцьку: «Хотів показати ці пам’ятки сину»

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині вночі рятувальники дістали із заметів «швидку» і автобус
Наступна новина У Ковелі раптово помер хірург, викладач медичного коледжу
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні