На Волині пам'ять Лесі Українки вшанували етнофестивалем

На Волині пам'ять Лесі Українки вшанували етнофестивалем
Під час етнофестивалю (фото зі сторінки Ковельської РДА у Facebook)

На Ковельщині відсвяткували етнофестиваль «На гостини до Лесі». Урочистості відбувалися у музеї Лесі Українки в селі Колодяжне, а згодом учасники переїхали в урочище Нечимне.

Про це повідомляє 12 канал.

П’ятирічна Аміна Булкуневич любить вірші Лесі Українки і знає напам’ять не лише «Контра спем сперо». Разом із мамою вона відвідала фестиваль «На гостини до Лесі» у селі Колодяжному. Сюди з усіх куточків Волині приїхали шанувальники творчості легендарної письменниці.

Тут цитували Лесю всі. Акторка Галина Кажан з тридцятирічним стажем каже: драма «Одержима» – то один із її улюблених творів, який вона розібрала на цитати.

Прогулянка про музею письменниці та декламування творів – такою була програма в рідному селі Лариси Косач Колодяжному. Біля декількох пам’ятників видатній уродженці поклали квіти.

А далі поїхали в урочище Нечимне – саме в ті місця, які надихнули письменницю на створення легендарної «Лісової пісні». Тут – криниця, з якої Леся Українка брала воду, є також величезний дуб, під яким любила відпочивати. А ще – озеро Нечимне. Щоправда, нині його складно назвати озером – тепер це болото.

На противагу сумному видовищу, на яке перетворилося озеро, була весела музика.

Також готували смаколики, а народні майстри продавали власні вироби.

Минулорічний фестиваль мав дещо менший масштаб. Усі активності проводили лише в Колодяжному.

Голова Колодяжненської громади Віталій Кашик побіцяв: фестиваль відбуватиметься і впродовж наступних років. Що ж до легендарного озера, то голова запевнив, що нині чиновники вже думають, як можна його врятувати. Аби в майбутньому учасники фестивалю змогли побачити те ж Нечимне, яке колись бачила й Леся Українка.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Якими незвичними іменами називають волиняни своїх дітей
Наступна новина Волинську шахту-довгобуд показали з висоти польоту
Останні новини
Схожі новини