Нові форс-мажорні обставини, – Волинська ОВА про підтоплення білого будинку Лесі Українки

Нові форс-мажорні обставини, – Волинська ОВА про підтоплення білого будинку Лесі Українки

У Волинській ОВА прокоментували ситуацію з підтопленням будинку на території садиби Косачів в Колодяжному, який нещодавно відреставрували. Запевняють, що про проблему знають і її вивчають. Кажуть, що в квітні планували оглянути реставровані будинки, а підрядник мав усунути всі недоліки, про які йшлося в акті візуального огляду Білого та Сірого будинків Косачів. Однак підняття рівня води в підвалі – форс-мажорні обставини, які будуть розглянуті найближчим часом.

Про це йдеться на офіційній сторінці військової адміністрації у фейсбуці. 

Нагадаємо, 25 лютого в білому будиночку Лесі Українки, що в Колодяжному на Ковельщині, затопило підвал. Про проблему повідомила керівниця Волинського краєзнавчого музею Оксана Ватажко. За її словами, проєктно-кошторисною документаціє передбачено і зроблено два типи гідроізоляції, однак вона не працює. Вода в підвалі музею стоїть з осені, однак нині рівень піднявся до 20 сантиментрів. Підрядник (Житлобуд-2)  каже, що визначення рівня грунтових вод не передбачене проєктно-кошторисною документацією, тож дає на претензії відписки.  

«У грудні 2022 року відреставровані Білий та Сірий будинки Косачів були передані балансоутримувачу, а саме Волинському краєзнавчому музею.  Відповідний акт прийняття-передачі виконаних робіт та їх вартості по об’єкту «Реставраційно-ремонтні роботи пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів» підписаний представниками Департаменту інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації – з однієї сторони, та відповідальними особами Волинської Краєзнавчого музею – з іншої сторони, 6 грудня 2022 року, – нагадали у Волинській ОВА. 

Зазначають, що під час передачі керівництво краєзнавчого музею озвучило деякі зауваження щодо якості виконаних робіт. Після цього відбулося засідання комісії у складі представників департаменту інфраструктури, підрядника та краєзнавчого музею для їх вивчення. Усі зауваження були зафіксовані Актом візуального огляду Білого та Сірого будинків Косачів. Тоді ж члени комісії прийняли рішення, що взимку недоцільно проводити будь-які будівельні роботи.

Наступну зустріч планували провести у квітні 2023 року, після якої ще раз оглянути відреставровані будиночки, а підрядник розпочне роботи з усунення зауважень, як тільки дозволять погодні умови.

У Волинській ОДА кажуть, що в акті візуального огляду від 6 грудня 2022 року про підтоплення підвалу Білого будиночку не йшлося. Були зазначенні лиш зауваження щодо утворення конденсату на стінах підвалу, на відкосах від вікон збирається конденсат.

За словами керівника департаменту інфраструктури Волинської ОВА Степана Білана, про заявлену проблему в облдержадміністрації знають та розпочали її вивчення. Це нові форс-мажорні обставини, будуть розглянуті найближчим часом.

«Цьогоріч з проблемою підтоплення стикнулися практично в усьому Ковельському районі. Майже у кожному будинку є підтоплення підвальних приміщень. Під час засідання комісії усі проблемні питання, в тому числі й ця, будуть озвученні підряднику. Якщо це недоліки із його сторони, він їх усуватиме», – пояснив керівник профільного департаменту. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцькому районі через пожежу – немає світла в трьох громадах
Наступна новина Як позбутися неприємного запаху в холодильнику
Останні новини
Схожі новини