«Найбільше щастя»: волинянка, якій ставили діагноз «безпліддя», народила одинадцяту дитину

«Найбільше щастя»: волинянка, якій ставили діагноз «безпліддя», народила одинадцяту дитину

Олена Романюк із села Гірники Ковельського району 17 травня народила одинадцяту дитину – донечку Лілію.

Як наголошує жінка, діти – це радість, а здорова та міцна сім’я – найбільше щастя, пишуть «Волинські новини»

«Ми виховували десятеро діток: п’ять дівчат і п’ять хлопців. І от Бог дав нам одинадцяту дитину. Було порівну, а зараз дівчата перемагають. Хлопці жартома сердяться, що дівчата перемагають, але менший син сказав: «Мамо, ти ще три хлопчики народиш», – усміхається Олена.


Близько двох років після одруження в Олени та Олександра не було дітей. Жінку турбували сильні болі в животі, тому вона зверталася по допомогу до лікарів і в Ратному, і в Луцьку. Їй діагностували безпліддя.

«Я лікувалася. Мені навіть пропонували зробити операцію, але я відмовилася. Ми з чоловіком молилися Богу, аби він нам допоміг. І Бог вийшов нам назустріч. Дякуючи Богу, дякуючи лікарям, зараз ми маємо діток. Найбільше багатство – те, що всі здорові», – розповідає Олена.

Раніше вона народжувала в пологовому відділенні Ратнівської центральної районної лікарні. На одинадцяті пологи лікарі з районки скерували її до обласного перинатального центру.

Як пригадує Олена, пологи пройшли швидко і без ускладнень: «Мені пропонували знеболити пологи, але ми так швидко народилися, що не встигли. Об 11:20 відійшли води, а в 12:20 я вже народила».

Сама Олена теж із багатодітної родини. У її батьків – десятеро дітей і вісімдесят онуків. Нині найбільша сім’я – в сестри Олени, де виховують чотирнадцять дітей.

«Діти – це радість. Найбільше щастя – коли родина, діти здорові. Як кажуть, Бог дає дитинку, Бог дає частинку. Головне – любов одне до одного. Якщо чоловік поважає і любить дружину, а дружина поважає й любить чоловіка, то все буде», – впевнена Олена.

У родини Романюків є велике господарство, зокрема шість гектарів землі, на якій ростуть саджанці самшиту, туї, лохини та інших рослин. Цього року сім’я планує розвести близько п’ятдесяти видів хвойних рослин. Усю роботу і вдома, і на землі Романюки роблять разом.

«Ми стараємося все робити разом. Чоловік допомагає мені, а я йому. Діток також привчили до порядку. Вони стараються самі прибирати. Старші можуть зварити їсти та наглянути за меншими…

У мене п’ятеро школярів. Оскільки зараз у державі склалася складна ситуація з навчанням і дітям довелося вчитися за планшетами, то мушу бути вимоглива і все контролювати: чи вивчили вірш, чи знають таблицю множення... Якщо потрібна допомога, підказки, то вчителі йдуть назустріч», – говорить Олена.

У Гірниках – дружня спільнота. Від початку повномасштабного вторгнення брат Олени періодично їздить на передову: везе захисникам смаколики та іншу допомогу, яку гуртома збирають односельці. Сім’я Романюків долучається до підтримки ЗСУ, наприклад, пече хліб, ліпить вареники, передає вирощену городину. Завдяки коштам, вирученим на благодійному ярмарку в місцевій школі, де діти Олени та Олександра продавали лохину, для армії вдалося придбати автомобіль швидкої допомоги.

«Стараємося допомагати тим, чим можемо. Ми всі хочемо, аби в нашій державі був мир. Давайте підтримувати одне одного й прагнути до цього, щоб діти росли в мирній і квітучій країні. Мир у всьому – і в сім’ї, і в селі чи в місті, і в державі – це на сьогодні найголовніше», – акцентує Олена.

Як розповідає генеральна директорка Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства та дитинства Ірина Горавська, маленька Лілія, а також інші дітки, народжені 17-18 травня, з нагоди Всесвітнього дня вишиванки отримали в подарунок вишиті сорочки та «Книги гідності».

«У день національної ідентичності кожного українця – День вишиванки – ми подарували кожному малюку, народженому в перинатальному центрі, «Книгу гідності» їхнього життя з першою фотографією», – відзначає Ірина Горавська.

На цих світлинах немовлята – у вишиванках. Святкові сорочечки маленькі українці отримали від благодійників у рамках акції «Народжені у вишиванках».

Загалом і вишиванку, і «Книгу гідності бути українками та українцями» подарували понад двадцятьом малятам.

«Це їхня перша в житті вишиванка, і перша сторінка в їхніх «Книзі гідності». Потім цю книгу доповнять фотографії з хрещення, з дитячого садка, зі свята першокласників та з інших пам’ятних подій у житті кожного українця та кожної українки», – звертає увагу Ірина Горавська.

Перші «Книги гідності» немовлятам у перинатальному центрі подарували до Дня матері. Ініціативу вручати новонародженим фотоальбоми з їхніми першими знімками з нагоди міжнародних і державних свят в установі продовжуватимуть і надалі.



Ольга ШЕРШЕНЬ


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Війна забрала життя ще одного захисника з Волині
Наступна новина У Луцьку в останню дорогу провели загиблого Героя. ФОТО
Останні новини
Схожі новини