На Волині завершується весняна посівна. Вона – найважча за усі роки, бо відбувається у воєнний час, з повітряними тривогами та комендантською годиною. Аграрії нині працюють над тим, щоб засіяними були якнайбільше ділянок.
Про це розповів Суспільному начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко.
Волинські фермери вже посіяли ярі зернові, нині сіють кукурудзу та сою. "Посіяно буде більше, як минулі роки. Продовжується посів сої, понад 50% посіяно. Посадка картоплі майже 70%. Овочева група теж проводиться посадка. Посівна зміщена орієнтовно на тиждень у термінах, але погодні умови тим сприяють, що достатньо вологи", – зазначив головний аграрій області.
Суспільне побувало на полях неподалік села Личани. Там нині працює сільськогосподарська техніка одного з волинських фермерських господарств. Працівники сіють сою, – каже механізатор Богдан Жакун.
Читайте також: Яка ситуація з посівною на Волині
"Все переживаєш, щоб продукт був, щоб недарма воно було. Кричить повітряна тривога, а що зробимо, мусимо, сіємо і все", – каже механізатор.
Через погодні умови посівну почали пізніше, – каже фермер Павло Давидюк. Щороку обробляють три тисячі гектарів землі. Зараз більшу половину – уже засіяли.
"Сої планується 700 гектарів, уже посіяли 400. Плануємо завершити за два, три дні. Посівну. Почали трішки пізніше, бо земля ще не прогрілася. Озимих зернових у нас збільшилося, на 150 гектарів збільшилося сої і на 50 гектарів кукурудзи", – розповів фермер.
Чоловік додає: пального нині вистачає, його закупили ще до війни. А от з реалізацією зерна — проблема. "Порти наші під окупацією і змоги експортувати немає. Ми маємо великі перехідні запаси зернових, їх ми не можемо реалізувати, а найближчим часом почнуться нові жнива і не буди куди складати новий урожай", – каже фермер.
Зі слів Юрія Горбенка, більшість волинських аграріїв запаслись пальним ще до повномасштабної війни. "Є такі випадки, що господарі, які не мають ресурсу, пропонують свою землю під посівну", – розповів керівник обласного управління агропромислового розвитку.
Триває посівна також у селах. Суспільне поспілкувалося з волинянами, які нині кіньми обробляють землю.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.