«Не дай бог це станеться». Що думають голови ОТГ про приєднання до Луцька

«Не дай бог це станеться». Що думають голови ОТГ про приєднання до Луцька
Фото ілюстративне

Голови ОТГ, які хочуть приєднати до Луцька, розповідають, що більшість мешканців виступають за самостійність своїх громад.

Про це стало відомо із публікації видання Район.in.ua.

Нагадаємо, в мережі поширили протокол засідання регіональної робочої групи при Волинській ОДА. Відповідно до нього, до Луцька пропонують приєднати Княгининівську, Боратинську, Заборольську, Гіркополонківську, Жидичинську, Липинську, Підгайцівську громади. Ці пропозиції передали до Міністерства розвитку громад та територій України.

Читати також: «Поки це неможливо», – експерт про приєднання усіх навколишніх сіл до Луцька

Голова Підгайцівської ОТГ Юрій Семенюк зауважив, що жителі проти приєднання до Луцька.

«Ми є самодостатньою громадою, у нас навіть є вилучення коштів. У Луцьку є вилучення, у нас в Підгайцях – теж, і в Боратині теж є вилучення. Якщо Луцьк забере нашу громаду, то вилучень буде більше. А ми вважаємо, що кошти потрібно лишати на Волині. З нового року до нас ще приєднується Романівська сільська рада. Є громади, які не спроможні, то це інша справа, а якщо спроможні, то для чого об’єднуватися з містом. Зараз будемо робити збори сільських голів, бо люди запитують, як так, кілька людей вирішують долю 13 тисяч», – зазначив Юрій Семенюк.

«Все у нас спокійно, ми працюємо. На сьогоднішній день ми проводимо опитування серед людей у facebook-групі нашої громади та опитування в сільській раді. Коли рішення в раді приймуть, тоді й щось говоритиму», – наголосила керівниця Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб.

На сесії Княгининівської сільської ради, яка відбувалася 8 листопада, вирішили подати лист в Міністерство розвитку громад та територій України з пропозицією залишити Княгининівську ОТГ самостійним органом місцевого самоврядування без приєднання до Луцької ОТГ.

Голова Заборольської ОТГ Валерій Боярський розповів, що у громаді до такої пропозиції робочої групи ставляться негативно.

«Ми постійно спілкуємося з людьми, проводили опитування, і люди проти об’єднання з Луцьком. Ми всіма можливими законними методами відстоюватимемо свою самостійність. Будемо проводити збори і вирішуватимемо це питання», – додав Валерій Боярський.

Очільниця Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович зауважила, що в громаді однозначно хочуть бути тільки самостійними.

«Громада так хоче, і ми відстоюватимемо це до останнього. Ми довго йшли до об’єднання, ще року не протрималися. Нам не так легко було створити громаду, щоб так швидко її віддати місту. Ми не здамося. Я вважаю, що нам треба дати можливість показати себе. Закон про добровільне об’єднання ще ніхто не відміняв. Ми здивовані такими пропозиціями в обласній адміністрації. Наскільки я знаю, що ніхто не хоче до Луцька з навколишніх громад. Навіщо робити все всупереч нам? Це дуже принизливо щодо людей. Як робоча група до такого додумалася, не знаю. Будемо сподіватися, що громадам дозволять далі розвивати свої села. Не дай бог, це станеться, то місто не бачитиме наших сіл», – зауважила Ніна Симонович.

Жидичинська ОТГ теж висловила свою думку щодо об’єднання з Луцьком. Голова громади Галина Матвіюк розповіла, що по всіх селах ОТГ провели інформаційні збори щодо ситуації, яка може скластися.

«Всі відчули, як бути самостійною громадою. Люди налаштовані так, якщо громада буде фінансово достатньою, то будуть відстоювати інтереси як самостійної громади. Ми ще не знаємо, що буде далі і чого нам чекати. Протоколу засідання робочої групи я не бачила в оригіналі. Бачила, як і більшість, в мережі facebook. Громада в наступний бюджетний рік входить самостійною ОТГ. Але якщо вкрай не буде можливості функціонувати самостійно, то зі всіх варіантів, які є, ОТГ готова буде об’єднатися з Луцьком. Люди в принципі налаштовані позитивно, щоб існувати самостійно», – наголосила Галина Матвіюк.

Читати також: Замість приєднання громад до Луцька пропонують створити агломерацію

Голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик зауважив, що коли оприлюднили можливий перспективний план, то в громаді виник дуже серйозний резонанс серед жителів.

«На сьогоднішній день люди виступають категорично проти такого об'єднання, а хочуть залишитися Боратинською ОТГ. Адже за час об'єднання громада зробила дуже великий крок. Вона має свою стратегію й перспективи розвитку. Люди бачать, як наші села розвиваються. Ми залишили всі заклади культури, освіти й медицини. Сьогоні вкладаємо великі фінанси в розвиток цих об'єктів. Боратинська ОТГ, по показниках Мінрегіону, в цьому й в минулому році займає перше місце. І сьогодні, щоб така громада зникла з карти, напевно, буде таки не правильно», – наголосив Сергій Яручик.

За його словами, мати таку громаду – це вигідно й обласному центру, адже навколо нього мають бути теж потужні громади. Тоді розвиватимуться й громади біля Луцька, і саме місто.

«А наша громада завжди готова йти на співпрацю і реалізовувати спільні проєкти, в тому числі, й з Луцьком. Але ми впевнено себе почуваємо, як окрема територіально-адміністративна одиниця. На сьогоднішній день ми проводимо опитування по всіх населених пунктах, і результати будуть згодом. Проте, за попередньою інформацією, люди хочуть залишитися Боратинскою ОТГ. Моя позиція, як голови, чітка: Боратинська громада має залишитися», – додав Сергій Яручик.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 100 матчів за 2 дні: у Луцьку влаштували масштабні змагання з флорболу
Наступна новина Топ найкорисніших подій тижня у Луцьку
Останні новини
Схожі новини