Один із представників ОПЗЖ на Волині підчистив сторінку «Фейсбуку». Видалив навіть фото з партійцями

Один із представників ОПЗЖ на Волині підчистив сторінку «Фейсбуку». Видалив навіть фото з партійцями

Один із лідерів Волинської регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» Олег Чикида витер у соцмережі «Фейсбук» усі згадки про свою причетність до цієї політсили, а також дописи, фото і відео діяльності, яку донедавно доволі активно провадив. Зробив він це після  24 лютого 2022 року, коли путін почав повномасштабну війну на території України.

Олег Чикида, уродженець Любешівщини, свого часу був у «Партії регіонів», а потім приєднався і навіть очолював до вересня 2020-го регіональну організацію партії «Опозиційна платформа – за життя» на Волині. До лютого 2022-го вів активну пропаганду на різноманітних каналах та інформував про це на сторінці у «Фейсбуці».

Чимало його виступів оприлюднювали різноманітні пропагандистські платформи. Наразі більшість із них не працюють, а відео заблоковані (скажімо, каналу «112»).

Олег Чикида анонсував участь у телепередачах та поширював програми для перегляду в себе на сторінці, проте зараз про це – жодної згадки. Хіба що гугл видає трохи картинок при пошуку.

Так само, як зникли усі світлини із одіозними однопартійцями.

Бо, скажімо, ще недавно політик дуже пишався публічно дружбою із народним депутатом від «Опозиційної платформи - За життя» Юрієм Загороднім (той ще 25 лютого продовжував піарити Медведчука, який буцімто запропонував українцям потенційну національну ідею, розказував про тотальне зовнішнє управління, мовляв, сьогодні українці вже розуміють, що «наша держава — колонія США», та закликав українців вимагати відставки і перевиборів влади, якщо вона не піде на перемовини з Росією «у найближчі години»). 

Читайте також: Ще двоє волинян потрапили до списку «Опозиційної платформи».

Згадки про нього на сторінці уже немає. Як і спільних фото з Нестором Шуфричем, Юрієм Павленком та багатьма іншими. Залишилися лише світлини профілю і кілька особистих фото.

«Відхрестився», принаймні публічно, Олег Чикида і від Віктора Медведчука. Хоча він перебував із кумом путіна 2 листопада 2021 року у Печерському суді Києва, де одіозному нардепу обрали запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань у межах справи про держзраду та замах на пограбування національних цінностей.

Це фото вже недоступне для перегляду, хоча 22 лютого, коли робився скрін, як свідчить допис, «бороДьба тривала».

Трохи опосередковано на зацікавлення Олега Чикиди вказує хіба список його ФБ-друзів.

Щоправда, останім часом у політика з’явилися й інші зацікавленя. Зокрема, Генштаб ЗСУ та голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Якщо не обмежуватися лише «Фейсбуком», то досі є згадки про «роботу» Олега Чикиди на сайті ОПЗЖ. Наприклад, інформація за травень 2019. Цитата і фото з неї:

«Ніякі політики не заберуть у нас це свято. Це свято на всій території нашої країни ‒ від заходу до сходу, від Луцька до Донецька ‒ ми пам’ятаємо і шануємо. Вічна слава героям, вічна пам’ять тим, хто загинув!» ‒ зазначив Олег Чикида.

Активісти провели флешмоб «Повернемо символи Перемоги». Вони виступили з вимогою скасувати рішення Верховної Ради, яке заборонило публічне використання цих символів. Учасники акції впевнені: «для мільйонів українців ця війна була і буде Великою Вітчизняною, Прапор Перемоги залишиться священним, а спроби влади переписати історію, нав’язати свою інтерпретацію найважливіших для країни історичних подій ‒ блюзнірські та неприйнятні».

Також пам’ятає всесвітня павутина і скандал початку 2020 року, з якими був пов’язаний Олег Чикида. Тоді у Луцьку видали, а на Любешівщині презентували книгу «Не забуваймо ціну Перемоги» Петра Бущика, який свого часу був секретарем Волинського обкому КПУ. Її профінансував проросійський політик Віктор Медведчук. Також з-поміж спонсорів називали Чикиду.

Читайте також: «Комуніст із Волині написав книжку. Її видання профінансував Медведчук»

Краєзнавець Валентин Поліщук тоді заявляв: «Інакше, як цинізмом, таку писанину назвати не можу». І спростовував комуністичні міфи, викладені у книзі, у статті на сайті «Район.Любешів».

* * *

До слова, ще у  2014-му він став героєм численних публікацій у ЗМІ, бо його, на той час ще й депутата Волиньради, звинувачували у розтраті державних коштів. Як писало обвинувачення, у 2010 році в рамках державної Програми створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення Волинської області як вугледобувної, Олег Чикида заснував фіктивне підприємство «Волинь Ліс Сервіс». Сам він запевняв, що не вкрав бюджетні гроші.

Однак у березні 2014-го місцеві ЗМІ писали: Олегу Чикиді не вдалося переконати суд, що він не крав державних грошей. Тож його визнали винним у привласненні майже 6 мільйонів гривень.

* * *

Звичайно ж, сторінка у соцмережі не може бути джерелом вичерпної інформації про особу. Однак вона вже давно стала для людей публічних майданчиком, через яким вони подають світу власну позицію стосовно подій й фактів. Там паче зараз, коли світ розділився на тих, хто бореться чи підтримує Україну у війні за її право на майбутнє або ж підіграє та сприяє ворогові.

Сторінка Олега Чикиди з початком активної фази вторгення стала безликою, з неї зникла основна інформація про його попередню діяльність, яка, власне, і зробила його відомим у політичному середовищі не тільки у межах Волині.

Судячи зі змін у профілю та переважно зеленого кола біля основної світлини, представник ОПЗЖ буває у соцмережі доволі часто. Але жодної реакції на вторгнення військ російської федерації на територію України політик не оприлюднив. Хоча… іноді мовчанка красномовніша за будь-які заяви.

Текст Ольга БУЛКОВСЬКА


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Зеленський посмертно нагородив чотирьох волинян. Вони – Герої України
Наступна новина У Луцьку почне працювати центр підтримки бізнесу переселенців
Останні новини
Схожі новини