Пальчикові ігри для дітей

Пальчикові ігри для дітей

На долоні, особливо на пальцях, розташовано безліч нервових центрів, які пов'язані з мовним та інтелектуальним розвитком. Тому розробка руки, починаючи з простого погладжування, загинання пальчиків і закінчуючи власне пальчиковими іграми - виконанням злагоджених дій пальчиками під римований віршик, - такі важливі для своєчасного оволодіння необхідними навичками.

Крім того, як ви скоро переконаєтеся, це простий спосіб весело і цікаво провести час зі своєю дитиною в будь-який момент: в проміжку між домашніми справами, по дорозі в громадському транспорті, укладаючи дитя спати. З іншого боку, пальчикова гра - хороший спосіб відволікти дитину від примх, швидко переключити її увагу.

Що таке пальчикові ігри?

Хоча сенсаційний висновок щодо безумовної користі дрібної моторики зробили сучасні вчені, насправді, практика пальчикових ігор вже давно існує в нашій культурі: всім відомі «Сорока-ворона», «Коза рогата», «Ладоньки» - це, власне, і є ті самі пальчикові ігри. Так що ви їх добре знаєте і, швидше за все, вже гралися так зі своїм малюком.

Пальчикова гра - це одночасне проголошення народних потішок або інших дитячих віршиків і «маніпуляції» з ручками дитини:
У кішки - кошеня (по черзі загинаємо дитині пальчики на ручці),
У качки - каченя,
У корівки - теля,
У собачки - цуценя,
А у матусі - дитинча! (показуємо на малюка)

Пальчикові ігри для дітей від 4-5 місяців

Включення пальчикових ігор в заняття з малюком, звичайно ж, прямо пов'язане з його віком. До чотирьох-п'яти місяців пальчикові ігри - це, по суті, простий масаж пальчиків, погладжування, розпрямлення пальчиків.

Пальчикові ігри для дітей від 6 місяців

Починаючи з півроку вже можна включати в свій арсенал більш складні ігри. Наприклад, проведіть пальцем по долоньці дитини, загинаючи її пальчики.
Одночасно можна примовляти ось такий віршик:
Хлопчик-мізинчик,
Де ти був?
- З цим братиком
У ліс ходив,
З цим братиком
Борщ варив
З цим братиком
Кашу їв,
З цим братиком
Пісні співав,
Пісні співав та танцював,
Рідних братів потішав.

Перебирайте пальчики на ніжках чи ручках дитини від найменшого.
Горошок, квасолька, кукурузка, бараболька.
А ти, старий бобище, фур-р-р за плотище!
(Беруться за великий пальчик і трясуть його).

Пальчикові ігри для дітей від 9 місяців

Чим старшою стає дитина, тим більшим стає діапазон понять, з якими її можна знайомити шляхом пальчикових ігор. А, простіше кажучи, читаючи дитині різні віршики і одночасно з цим роблячи прості рухи ручками.

У період від півроку до року шляхом пальчикових ігор знайомимо дитину з різними життєвими явищами, наприклад, з назвами тварин або з назвами частин тіла:

Туки-токи, туки-токи,
Застукали молотки (малюк б'є ручками по столу),
Застукали молотки,
Заграли ліктики (показує ліктики):
Тук-ток, тук-тік,
Скоро Галинці рік (вимовляємо ім'я дитини).

В ході занять пальчиковими іграми дитина буде все більше і більше удосконалювати свої навички: наприклад, спочатку їй буде складно робити рухи пальчиками окремо - показати два або три пальчики, а потім рука стане гнучкішою, менш напруженою.

Деяким батькам хочеться, щоб їхня дитина відразу досягала великих успіхів. Пальчикові ігри - тому і ігри, що добре, коли і батьки ставляться до них, як до гри. Тоді й навчання проходить ненав'язливо, простіше, і, в кінцевому рахунку, ефективніше.

Пальчикові ігри для дітей від 1 року

Якщо спочатку ми разом з крихіткою просто загинаємо і розгинаємо пальчики, плескаємо в долоні, стукаємо по столу, то підростаючому малюку можна пропонувати ігри складніші, що трохи нагадують початок танцю, де треба зображати складніші рухи:

Сітку тягну (дитина тягне),
Рибу ловлю.
У капшук кладу (показує, як кладе),
Додому несу:
Щурки і купки,
Плотички і полички (загинаємо пальчики).
Один йоржик -
Та й той в горщик (загинаємо великий палець).
Борщику наваримо (показати, як варить),
Миколку нагодуємо (підставляємо ім'я дитини).

Пальчикові ігри є лише частиною занять з розвитку дрібної моторики. Тому в більш широкому сенсі фахівці вважають пальчиковими іграми не тільки ігри за участю рухів рук, але і ігри, де є додаткові матеріали, розвиваючі точковий захват.

У півроку можна пропонувати малюкові збирати хлібні крихти, грати на ударних музичних інструментах (наприклад, на ксилофоні), складати кубики і кульки в порожню ємність. 

У ході пальчикової гри дитина одночасно запам'ятовує вірш, звикає до ритму та робить рухи руками. Якщо ви будете приділяти цьому заняттю достатньо часу, то через деякий час дитина зможе разом з вами вимовляти окремі слова і фрази з вірша.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку потрапити на прийом до дитячого лікаря стало простіше
Наступна новина Як не набрати зайвих кілограмів восени: поради, що вас врятують
Останні новини
Схожі новини