Після теракту у Луцьку поліція посилює контроль на вулицях

Після теракту у Луцьку поліція посилює контроль на вулицях
Фото ілюстративне

У Нацполіції заявили, що посилюють заходи безпеки у дев’яти регіонах держави задля порядку і забезпечення безпеки громадян. Правоохоронці патрулюватимуть вулиці, автостанції і залізничні вокзали. Окрім того, на в’їздах та виїздах з обласних центрів виставлюють мобільні пости.

Про це повідомили у Нацполіції після резонансних подій у Луцьку 21 липня.

Зокрема йдеться про такі області: Вінницьку, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку.

«Заходи здійснюються з метою своєчасного реагування на криміногенну ситуацію, недопущення дестабілізації оперативної обстановки, а також для виконання завдань із запобігання терористичним проявам», – заявляють у поліції.

Для цього у центральних частинах обласних центрів та в громадських місцях, де може перебувати значна кількість громадян, мають нести службу поліцейські наряди. До їхнього складу увійшли військовослужбовці Національної гвардії України.

Правоохоронці патрулюють вулиці населених пунктів, територію автостанцій і залізничних вокзалів. Окрім того, на в’їздах та виїздах з обласних центрів виставлено мобільні пости.

Як заявляють у Нацполіції, поліцейські мають здійснювати такі превентивні заходи:

- перевірка документів у підозрілих осіб та проведення поверхневого огляду;

- перевірка з метою виявлення вибухових пристроїв тих транспортних засобів, які за зовнішніми ознаками не використовуються власниками тривалий час;

- особливу увагу звертають на підозрілі речі та предмети (пакети, сумки, коробки, ящики), до яких можуть бути поміщені вибухонебезпечні матеріали та вибухові пристрої;

- забезпечують безпеку дорожнього руху на автошляхах.

Водночас для надання практичної допомоги поліцейським Волині туди відряджені співробітники поліції Рівненської області, зокрема вибухотехніки.

Поліцейські закликають громадян із порозумінням ставитися до вказаних превентивних заходів.

Нагадаємо, 21 липня в Луцьку невідомий захопив автобус «Берестечко-Краснилівка» із людьми. Поліція оголосила в місті план «Заручник», центр Луцька перекрили, на місце подій прибула бронетехніка та військові. Згодом терорист висунув вимоги через одну зі своїх сторінок у соцмережах.

«Першому» вдалося поспілкуватися із однією із заручниць (лучанка сама вийшла на зв’язок із редакцією) та з чоловіком, який назвався Максимом Плохим.

Стало відомо справжнє ім’я терориста та деталі з його біографії.

До Луцька прибув міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він заявив, що з терористом ведуть переговори, є порозуміння.

Під час перегорів терорист дозволив передати для людей воду.

Пізніше чоловік заявив, що «люди – в поганому стані, є один поранений, а також вагітна жінка і дитина».

Згодом стало відомо, що трьох заручників терорист відпустив.

Президент України Володимир Зеленський виконав вимогу луцького терориста Максима Плохого – записав відеозвернення, де усіх закикав би подивитися фільм «Земляне» 2005 року.

Близько 21:30 терорист Максим Кривош здався силовикам.

Міністр Арсен Аваков заявив, що у луцького терориста був спільник, і його затримали у Харкові.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині за добу виявили 41 людину з коронавірусом, в Україні – понад 800
Наступна новина Ілон Маск відреагував на теракт у Луцьку
Останні новини
Схожі новини