Пернаті мешканці Луцького зоопарку. ФОТО

Пернаті мешканці Луцького зоопарку. ФОТО
Мешканець Луцького зоопарку (фото Павла Березюка)

З нагоди Міжнародного дня птахів, що відзначається 1 квітня, показали «винуватців» цього свята, які мешкають у Луцькому зоопарку.

Світлини оприлюднили на сторінці закладу у Facebook.

«Вони різні, але однаково чудові. І ми впевнені, що тішать кожного нашого гостя». Тож, помилувавшись ними завядки майстерності Павла Березюка (фотограф, – ред.), вже плануйте візит до нас, у місце найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста», – ідеться у дописі.

Довідково: Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», і не випадково його відзначають саме у квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.

За інформацією міжнародної екологічної ліги, вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити у Сполучених Штатах Америки. Організатором був учитель з містечка в штаті Пенсільванія.

Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

Мета цієї акції – привернути увагу людства до проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.

Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 кв. км птахи знищують не менш ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день приблизно 40 яблунь, збираючи з них шкідників.

Але птахи знищують комах вибірково. Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові.

Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур. Варто зазначити, що сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.

Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.

Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На грип і ГРВІ за сезон перехворіло понад 138 тисяч волинян
Наступна новина Якою колись була будівля Луцького медколеджу. ЗГАДАТИ ВСЕ
Останні новини
Схожі новини