Нововідкриті підземелля в Луцьку. Що нового знайшли? Коли сюди пустять відвідувачів?

Нововідкриті підземелля в Луцьку. Що нового знайшли? Коли сюди пустять відвідувачів?

У Луцьку розкопали 25 метрів нових підземель, раніше про які не було відомо.

Про це розповів археолог Віктор Баюк. З його слів, це найбільше археологічне відкриття на Волині з часів проголошення незалежності України, інформує Суспільне.

Знайдені археологами підземелля знаходяться у вежі князів Чорторийських та Колегіуму єзуїтів. Нині тут досліджують 7 кімнат. Три місяці тому дослідники натрапили на дві кімнати.

«Дуже цікава ця кімнатка. Фактично через три місяці робіт ми попали сюди й можемо оцінити. Бачимо, що тут є замурована ніша, і є питання, що за нею», – каже археолог.

За оцінками науковців, кімнати у гарному стані. До нашого часу збереглися несучі стіни, склепіння, арковий проріз.

«Різниця між відомими підземеллями і цими 40 метрів, зараз ми пройшли 20 метрів, попереду нас, сподіваюся, ще чекає 20 метрів підземель невідомого мурування», – розповів Віктор Баюк.

На підземелля три місяці тому випадково натрапили під час реалізації у Луцьку міжнародного проєкту щодо збереження пам’яток історії.

Протяжність підземель – 25 метрів, площу ще рахують. Вона становить орієнтовно 100 кв. м. Знайдені кімнати планують очистити і запустити туди повітря. Археологічні дослідження тривають.

«Наразі науковці допускають, що підземелля можуть мати з'єднувальні ходи з Луцьким замком, переходи зроблені, як захисна конструкція», – каже директор державного історико-культурного заповідника у Луцьку, краєзнавець Павло Рудецький.

Потрапити у підземелля можна буде після реставрації, щоб було безпечно для відвідувачів. Точної дати завершення розкопок та реставрації науковці поки не називають.

Нагагаємо, 4 вересня у Луцьку відкрили галерею, що сполучає підземні приміщення вежі Чорторийських та єзуїтського колегіуму.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Україні до виборів запускають серіал «Кандидат»
Наступна новина У Луцьку на Дубнівській, де сталася смертельна аварія, просять встановити «лежачого поліцейського»
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні