«Погрози, насильство, блокування вулиць не вирішать проблему», - заява громради щодо Старого ринку

«Погрози, насильство, блокування вулиць не вирішать проблему», - заява громради щодо Старого ринку

Члени громадської ради при Луцькому міському голові висловили свою позицію та все ж вирішили, що ринок треба перенести.

 Позачергове засідання громадської ради при Луцькому міському голові відбулось сьогодні, 10 лютого, пише пресслужба міськради.

Нагадаємо, 4 лютого орієнтовно о 23-й годині невідомі люди в масках почали трощити частину Старого ринку. На торгові місця їхали важкою технікою, попри людей, котрі кинулися захищати майно. 5 лютого під стінами міськради підприємці влаштували пікет та перекрили вулицю. 

На засіданні вони напрацювали звернення до лучан, яке ми публікуємо без змін:

«Питання перенесення лівої частини “Центрального ринку” на вулиці Глушець, 1 та створення біля Луцького замку сучасної рекреаційної зони давно назріло та почало реалізовуватися. Цьогоріч депутати Луцької міської ради прийняли рішення про припинення права постійного користування на земельну ділянку комунальному підприємству “Луцькі ринки” на вулиці Глушець, 1 й доручили провести її очищення шляхом демонтажу розміщених на ній тимчасових споруд, контейнерів та інших конструкцій.

Ми не вважаємо, що Департамент муніципальної варти Луцької міської ради виконував це доручення в ніч із 3 на 4 лютого 2020 р. ідеально, як і не вважаємо безгрішною поведінку при цьому всіх інших учасників подій, починаючи від працівників ринку, їхніх громадських та політичних союзників і до правоохоронців. Але разом із тим ми переконані, що рішення органу місцевого самоврядування повинні виконуватися на основі чинного законодавства та взаємоповаги. Натомість спостерігаємо продовження протистояння: 10 лютого 2020 р. працівники Департаменту муніципальної варти так і не змогли приступити до демонтажу металевої огорожі навколо цієї частини ринку, маючи на це всі законні права.

Тому ми, члени громадської ради при Луцькому міському голові, вкрай занепокоєні ситуацією, яка виникла довкола перенесення частини “Центрального ринку”. Закликаємо усі сторони відповідно до вимог чинного законодавства провести демонтаж металевих конструкцій. Просимо представників поліції забезпечити громадський порядок під час проведення робіт. Вважаємо за доцільне надати підприємцям, які торгують на цьому базарі, максимум сприяння для забезпечення їх новими робочими місцями в інших частинах міста, зокрема на ринку “Новий”. Особливо звертаємо увагу представників різноманітних громадських структур та окремих громадян на недопустимості використовувати цю ситуацію в якихось особистих чи політичних цілях.

Переконані, що погрози, насильство, блокування вулиць, унеможливлення проведення офіційних заходів в стінах міської ради та її структурних підрозділів, перешкоджання виконанню працівниками органів місцевого самоврядування їхніх службових повноважень не сприяють і не сприятимуть вирішенню цієї проблеми. Але вона має бути вирішена в найближчій перспективі: визначену частину “Центрального ринку” треба перенести».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Волиньраді вдруге готуються прийняти обласний бюджет-2020
Наступна новина «Ви самі себе створюєте. Починайте сьогодні», – Роман Романюк
Останні новини
Схожі новини