Польський науковець передав ЛНТУ зарядні пристрої для військових. ФОТО

Польський науковець передав ЛНТУ зарядні пристрої для військових. ФОТО

Професор Варшавської політехніки Michal Marzantowicz привіз до ЛНТУ 18 блоків аварійного живлення, які конструює зі своїми студентами у Польщі.

Про це повідомляє Луцький національний технічний університет.

Науковець створює зарядні пристрої, які стають у нагоді військовим, медикам та рятувальникам і дають доступ до постійної енергії, якою можна зарядити будь-які ґаджети чи прилади.

«Ці блоки живлення професор складає із вживаних матеріалів, а як основу для накопичення енергії використовує сонячні батареї», – розповідає проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олег Заболотний.

Тож, такі необхідні для українських захисників пристрої, польський професор привіз до ЛНТУ і згодом вони будуть передані у зону бойових дій. 

Водночас Michal Marzantowicz зустрівся з науковцями кафедри електроніки та телекомунікацій, аби поділитися досвідом та технологіями створення подібних блоків живлення. Оскільки окремі складові пристрою дешевше придбати у Польщі, тож колега запевнив, що допомагатиме із постачанням цих деталей в Україну.

Схожі пристрої уже почали виготовляти на кафедрі електроніки та телекомунікацій ЛНТУ, однак вони є дещо більшими, тому не завжди зручні у різних умовах використання. Утім, мають в рази більшу потужність.

Про технічні характеристики обох видів блоків живлення розповів завідувач кафедри ЕіТ Валентин Заблоцький. За його словами, зарядні пристрої з Польщі більш прості, вони виготовлені на базі систем безперебійного живлення, таких як у звичайних домашніх комп’ютерів, мають потужність до 500Вт, вивід на USB та на 220В.

«За розмірами ці пристрої менші від наших та більш модернізовані. Сонячні панелі також модернізовані, а тому мають можливості дозарядки, панелі безкорпусні, тож легші у вазі. Такі блоки живлення дуже зручні та мобільні, але обмежені кількістю користувачів», – каже науковець.

Щодо подібних пристроїв, які уже почали створювати в ЛНТУ, то вони мають потужність до 1кВт, а тому користуватися ними можуть до 8 осіб. 

Крім того, їм вистачає потужності для підключення таких інструментів як перфоратори, дрилі тощо. Так, вони важчі і об’ємніші, а тому радше їх використовувати у штабних умовах.

Під час візиту польський науковець показав, як працюють накопичувачі енергії та як вони виготовляються. Науковці обговорили питання потреби у таких накопичувачах, зокрема для військових, медиків, рятувальників чи цивільних громадян. Також підняли питання щодо інших видів аварійного накопичення енергії та домовилися про перспективи співпраці.

Досвід науковців Варшавської політехніки та ЛНТУ дозволив побудувати нові плани та перспективи взаємодії, усе – на благо оборонців України та її людей. Тож, сторони домовилися оголосити збір вживаних блоків безперебійного живлення, з метою їх подальшої модернізації, створення обох видів зарядних пристроїв та подальшого спрямування їх до бійців.

Читайте також: Студент луцького університету створив інтерактивний рюкзак


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У боях з окупантами на Донеччині загинуло двоє військових з Волині
Наступна новина На Волині за чотири дні розкупили партію нових марок
Останні новини
Схожі новини