Понад 400 виборців засвідчили підписи за відкликання «тушок»

Понад 400 виборців засвідчили підписи за відкликання «тушок»

Понад 400 виборців засвідчили свої підписи щодо відкликання п’ятьох депутатів Луцької міської ради - Євгенія Ткачука, Олександра Козлюка, Сергія Були, Костянтина Петрочука та Аркадія Соломатіна

Про це йдеться в публікації на сторінці громадської ініціативи "Депутати, на вихід" у Facebook.

Нагадаємо, 10 липня в Луцьку створилиініціативну групу, учасники якої працюють над відкликанням п'ятірки міських обранців. Їх можуть позбавити мандатів уже на початку вересня.

Далі учасники ініціативи діяли за таким механізмом:

- Повідомили про це міську виборчу комісію;
- Зібрали підписи (мінімум 1600) за відкликання кожного депутата – «тушки»;
- Передали всі зібрані підписи до міської виборчої комісії.

Опісля процедура мала бути така:
- Міська виборча комісія із залучення правоохоронних органів має перевірити 10% підписів, чи є вони справжніми;
- Міська виборча комісія має залучити луцький міській державний реєстр виборців, щоб вони підтвердили, що підписанти дійсно є виборцями м. Луцька.
- Після цього міська виборча комісія направляє звернення до керівних органів тих партій, від яких балотувалися депутати-«тушки», і вже партії приймають рішення про їх відкликання.

«З першого дня існування нашої Ініціативи ми постійно знаходимося під тиском з боку самих «тушок», криміналітету, а також кишенькових ЗМІ, які належать волинському УКРОПу. Нас поливали брудом, на наших активістів нападали, на нас писали доноси в прокуратуру та поліцію, але це нас не зупиняло», - кажуть в ініціативі.

Як йдеться в дописі, щоб заблокувати процес відкликання, власники «тушок» вдалися до адміністративних важелів. Спочатку луцький міський державний реєстр виборців відмовився перевіряти списки підписантів, мотивуючи це відсутністю процедури.

«Тут варто зауважити, що міський реєстр підзвітний заступнику міського голови Юрію Вербичу, який «присягнув на вірність» волинському УКРОПу. Потім члени міської виборчої комісії від УКРОПу, Батьківщини, Народного фронту та ОПОБлоку почали бойкотувати засідання міської виборчої комісії, щоб не перевіряти справжність підписів на підписних листах. До-речі, непогана в них підібралась компанія – УКРОП, БЮТ, Нарфронт та ОПОБлок. Цікаво, що керівники обласних партійних організацій цих партій особисто поміняли своїх членів міської виборчої комісії, як тільки розпочалася процедура по відкликанню «тушок», - кажуть учасники ініціативи.

Справа зрушила з місця, коли керівник ініціативи Артем Запотоцький зробив непередбачуваний крок – він через ЗМІ звернувся до лучан із проханням щоб ті, хто підписалися за відкликання «тушок», самі приходили в ТВК, підтвердили свою особу, а потім йшли до держреєстру виборців та вимагали витяг, що вони дійсно є виборцями Луцька.

«На сьогодні вже 420 лучан в присутності членів міської виборчої комісії та представника Нацполіції підтвердили, що вони дійсно ставили підписи за відкликання «тушок». По кожній перевірці складався окремий акт, який підписували члени міської виборчої комісії та поліцейський. Нагадаємо, за відкликання кожної «тушки» було зібрано трохи більше 3000 підписів. Тобто потрібно було підтвердити автентичність трохи більше 300 підписів (10%). А вже підтвердили 420! Ще більше норми», - додають активісти.

Нині їм залишається отримати витяги з Держреєстру виборців. Таких витягів має бути мінімум 1600 (такою є виборча квота). На сьогодні вже більше 500 лучан звернулося до Держреєстру. 

«Переконані, що таких звернень буде 1600, та навіть більше. Вибачайте, панове «тушки», але лучани сильніші за гроші ваших власників, погрози та адмінресурс!» - завершується допис на сторінці ініціативи.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина ТОП-5 найкращих розважальних закладів Луцька за версією «Першого»
Наступна новина У «PremierCity» – допрем’єрний показ українського фільму «Червоний»
Останні новини
Схожі новини