Про що можуть розповісти ваші очі

Про що можуть розповісти ваші очі

Співробітники Університету Джона Хопкінса (США) довели, що люди, які мають проблеми з очима у 60-річному віці, з більшою ймовірністю будуть страждати від нейродегенеративних захворювань у майбутньому.

До виникнення когнітивних розладів призводять як пошкодження великих артерій мозку, так і порушення в роботі дрібних кровоносних судин. На жаль, через невеликі розміри спостерігати за станом цих судин вкрай складно, і це сильно ускладнює діагностику втрати пам'яті на ранніх стадіях, передає Радіо Максимум

Американські вчені припустили, що вони зможуть зрозуміти всі процеси, що відбуваються в головному мозку, за допомогою огляду очного яблука, адже кровоносні судини в мозку й очах мають схожу анатомічна будова.

В експерименті взяли участь 12 317 осіб, які пройшли тести на пам'ять і мислення на самому початку дослідження, 6 років потому і через 20 років після заповнення першої анкети. Приблизно через три роки після початку роботи вчені зробили знімки сітківки очей добровольців, яким на той момент було близько 60 років.

В цілому у 11 692 чоловік не було виявлено ознак ретинопатії (ураження сітківки очного яблука), у 365 осіб були знайдені легкі форми ретинопатії, і у 256 – помірні або серйозні пошкодження сітківки.

Далі фізіологи проаналізували результати всіх трьох тестів і з'ясували, що люди з запущеною формою ретинопатії були більш схильні до втрати пам'яті та до уповільнення розумових процесів, ніж ті, чиї очі були абсолютно здорові.

У пацієнтів з помірними ураженнями спостерігалися відхилення на 1,22 пункту за спеціально розробленою шкалою, хоча стандартне відхилення з плином часу становить 0,91 пункту. А після врахування тих, хто з якихось причин пропустив одне з випробувань на перевірку ментального стану, було доведено, що різниця між здоровими людьми та людьми, які відчувають труднощі, дорівнювала 0,57 одиницям відхилення.

До речі, попереднє дослідження, під час якого використовувалися ті ж методи, показало, що вплив діабету на якість роботи мозку становить відхилення в 0,21 пункту.

"Якщо наші висновки будуть підтверджені, ці відмінності в стані сітківки допоможуть нам більш точно оцінити, яка кількість дрібних пошкоджень кровоносних судин сприяє розвитку нейродегенеративних захворювань", – говорить автор праці, професор Університету Джона Хопкінса Дженіфер Діл (Jennifer Deal).

Наразі підтвердити їх заважає той факт, що знімки робилися тільки на одному оці.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Швейцарія закрила всі ресторани Макдональдс
Наступна новина Порошенко заявив, що ситуацію з газопостачанням в Україні вдалося стабілізувати
Останні новини
Схожі новини