Програма «Доступне житло» допоможе втримати волинян від виїзду за кордон, – Андрій Разумовський

Програма «Доступне житло» допоможе втримати волинян від виїзду за кордон, – Андрій Разумовський

Зміни в урядовій програмі «Доступне житло» позитивно вплинуть на можливість українців придбати квартири, втім головне, аби уряд забезпечив достатнє фінансування програми – вважає волинський забудовник, директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський.

Нагадаємо, днями уряд вніс зміни до програми «Доступне житло». Серед них – встановлена вартість 1 кв м доступного житла, яка не повинна перевищувати граничну, запровадження механізму розподілу коштів між регіонами пропорційно чисельності населення, встановлення 50% рівня компенсації вартості житла для переселенців та учасників АТО, скасування необхідності перевірки забудовника – учасника програми та інші зміни. 

«Є цілий ряд позитивних змін у програмі. Вимоги до ціни житла стали відповідати ринковим. Скасували потребу для забудовника проходити перевірку у міжвідомчій комісії – тепер учасник програми сам може вибирати, де купувати житло. Покращення умов участі для переселенців і учасників АТО – теж серйозний крок вперед» - каже Андрій Разумовський. 

Втім, додає забудовник, держава на програму «Доступне житло» повинна тратити не менше 1 мільярда гривень у рік. Тільки тоді можна програма може повноцінно запрацювати, адже і квартині черги швидше рухатимуться, і забудовники зможуть чіткіше планувати свою роботу.

«Навіть якщо до кінця року заплановані раніше кошти виділять – це дасть учасникам програми можливість купити на Волині не більше 6-7 квартир. Самі розумієте, цього мало», – наводить приклад забудовник.

«На ремонт доріг, наприклад, уряд виділив 56 мільярдів гривень. Конфедерація будівельників України просить, аби на «Доступне житло» виділяли хоча б один мільярд. Тоді буде рух вперед», – каже Андрій Разумовський. 

Директор будівельної компанії «Інвестор» резюмує: 

«Програма Доступне житло» важлива не просто для забудовників і молодих сімей. Вона – запорука того, що молоді спеціалісти перестануть виїжджати за кордон Адже неможливість купити житло – одна з основних причин того, чому українці загалом і волиняни зокрема виїздять в Європу».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Ми тут, вони – там. Для нас все залишається, як було», - речник Волинської єпархії УПЦ МП
Наступна новина На Волині відкрили родовище піску
Останні новини
Схожі новини