Змінилися умови програми «Доступне житло»

Змінилися умови програми «Доступне житло»
джерело фото: www.epravda.com.ua

Кабінет міністрів удосконалив програму забезпечення населення доступним житлом.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, – пише Економічна правда з посиланням на прес-службу уряду.

За словами Зубка, оновлена програма повинна надати свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спростити і полегшити доступ до державного кредитування, забезпечити прозорість і розширити коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків.

«Реалізація державних програм «Доступне житло» і «Молодіжне кредитування» повинна відповідати вимогам часу і задовольняти в першу чергу потреби тих, хто дійсно потребує вирішення житлового питання», – заявив міністр.

«Ми забезпечуємо 30% компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів і 50% компенсації для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Вводимо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника», – сказав він.

«Також, знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу сім'ї, що потребує поліпшення житлових умов, з 5 до 3 розмірів середньомісячної заробітної плати в підрахунку на душу населення відповідно до регіону», – пояснив віце-прем'єр.

Зубко додав, що зміни також мають на увазі інформування через сайт Держмолодьжитла про учасників програми і тих, хто отримує державну підтримку.

Чиновник також розповів, що згідно з новим порядком, встановлюється вартість 1 кв м доступного житла, яка не повинна перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами протягом трьох років.

Також запроваджено механізм розподілу коштів між регіонами пропорційно чисельності населення.

«Розроблені Мінрегіоном зміни дадуть більше прозорості, відкритості та ефективності як при реалізації програм «Доступне житло» і «Молодіжне кредитування», так і використання коштів державного та місцевих бюджетів», – підкреслив Зубко.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Половина луцьких ліфтів працює 25 років
Наступна новина У Луцьку на 40-ому почали сортувати сміття. ФОТО
Останні новини
Схожі новини