Протоієрей ПЦУ прокоментував думки луцьких священників упц мп щодо об’єднання церков

Протоієрей ПЦУ прокоментував думки луцьких священників упц мп щодо об’єднання церков

Декан обласного центру, протоієрей Михайло Онищук поділився своїми міркуваннями щодо потенційного об’єднання українських православних церков і пояснив, що є наріжним каменем у цьому питанні.

Про це йдеться в повідомленні Волинської єпархії ПЦУ.

Приводом цьому стала публікація видання Сила Правди про об’єднання УПЦ та ПЦУ. Нагадаємо, журналісти звернулися до кількох настоятелів храмів УПЦ (МП) у зв’язку з недавнім оприлюдненням десяти запитань духовенства й мирян цієї церкви до своїх архієреїв щодо зв’язків із РПЦ, анексії єпархій на окупованих територіях тощо. Непокоїть авторів запитань і можливість чи неможливість возз’єднання їхньої юрисдикції з ПЦУ.

«Все можливо, потрібне тільки бажання двох сторін, – каже на те о. Михайло.

– У нас воно є, а зі сторони братів – його немає, а лише чути про „умови“. І в цих умовах проглядається одна деталь: вони якісь ніби кращі».

За його словами, паства УПЦ «заведена в туман». Але зараз час вийти і сказати їм правду: пробачте, помилялися.

«На превеликий жаль, у церкві теж сьогодні можуть бути керівники, які помиляються і видають завідомо неправомірні ані юридично, ані канонічно, ані з догматичної точки зору накази й укази», – каже протоієрей. Та все ж, переконаний священник, «народ скаже своє слово».

«Обманював хто всі ці роки – народ чи пастирі?.. Треба насмілитися та назвати помилки помилками, а неправду неправдою», – упевнений отець Михайло.

За його словамм, священники УПЦ, які зважуються возз’єднатися з ПЦУ, кажуть про страшне нерозуміння, яке було до служіння тут, адже Бог один, віра одна і хрещення одне.

Священник також зауважує про мову богослужіння: хоча в ПЦУ немає заборони служити церковнослов'янською, «упевнено кажу, що запитував десятки прихожан російської церкви в Україні, і вони не знають цієї мови».

Отець Михайло вважає, що сьогодні ми в усьому йдемо вперед. І «коли треба продуктивно, спокійно, виважено прийняти щось, не змінюючи догмати, то треба припинити обман, сліпу покору (єпископам). Бо все існує – і злочинні накази, й обман, і наговори», але потрібно покінчити з ними й возз’єднуватися, стверджує луцький благочинний.

 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Двічі Бог вберіг: лісівник з Волині розповів, як служить в єгерській бригаді «Росомах»
Наступна новина Хемінгуей у шоломі: у 14-й бригаді служить танкіст, як дві краплі води схожий на письменника
Останні новини
Схожі новини