П'ять золотих правил критики на роботі

П'ять золотих правил критики на роботі
джерело фото: ukr.segodnya.ua

Критику ніхто не любить. Але в житті необхідно навчитися правильно критикувати і сприймати критику також потрібно вчитися.

Критика, безсумнівно, корисна для особистісного та професійного зростання. І все це розуміють, проте більшість реагує на неї болісно. Все тому, що б'є вона, як правило, по самому ніжному – нашій самооцінці, – пише Сьогодні.

Work.ua розповідає про мистецтво критикувати конструктивно і реагувати на зауваження з гідністю.

Якщо критикують вас

Кров приливає до обличчя (або, навпаки, відливає), дихання перехоплює, серце калатає як попало. Знайоме? Видихніть і зробіть невелику паузу, щоб виграти час і вгамувати почуття. Насамперед дізнайтеся, в чому саме вас звинувачують. Наприклад, на заяву: «Ви безвідповідальний працівник!» можна запитати: «У чому і як це проявляється?».

Другий крок – після з'ясування деталей постарайтеся знайти в критичному висловлюванні щось, з чим можна, нехай і згнітивши серце, погодитися. Так ви завжди можете позначити співрозмовнику свої минулі успіхи, вказуючи лише на одну помилку. Наприклад, у відповідь на критичне зауваження про помилки в звіті, ви можете додати, що попередні звіти були виконані ретельно і в термін, або сказати про те, що звіти вам дійсно даються важко, але при цьому ви перевиконуєте план продажів.

Якщо не знаходите нічого, з чим готові погодитися, обмежтеся ввічливим: «Я подумаю над вашими словами, дякую». Уміння визнавати свої помилки цінується набагато більше, ніж готовність сперечатися, люто доводячи свою правоту.

Якщо критикуєте ви

Коли у вашому підпорядкуванні знаходяться люди, контроль і своєчасна критика їх дій – ваші прямі обов'язки як керівника. А як бути, якщо потрібно покритикувати начальство або колег? Обговорюючи з начальником будь-яку ідею, яка, здається вам невірною, почніть з того, з чим ви згодні. Потім переходьте до того, що вас турбує: запропонуйте своє бачення того, що відбувається, вкажіть на можливі негативні наслідки прийнятого рішення, підкріпите аргументи цифрами і фактами.

Колег критикувати слід лише в тому випадку, якщо хтось із них зробив помилку, яка впливає і на вашу роботу. У цій непростій справі психологи радять використовувати техніку «сендвіча»: початок і кінець повідомлення повинні носити позитивний характер, а негативні моменти потрібно включати в середину зауваження:

Почніть розмову з плюсів – відзначте цінні для вас досягнення або якості людини: «Дякую за оперативно надані дані».

Переходьте до мінусів – допущені промахи: покажіть їх вплив на загальний робочий процес в організації: «У звіті є помилки, тому я не можу відправити його керівнику. Але якщо ми не надамо ці дані, клієнт піде до конкурентів».

При необхідності уточніть причини події, щоб розуміти, наскільки людина відповідальна за те, що трапилося.

Запропонуйте свій варіант вирішення проблеми або разом виробіть план подальших дій.

Завершіть розмову ще одним плюсом – підтримайте, висловіть впевненість в тому, що людина впорається з завданням.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Повідомили програму велосипедних перегонів під Луцьком
Наступна новина Як охороняють луцькі школи
Останні новини
Схожі новини