Від початку 2020 року фахівці АТ «Волиньгаз» виявили понад 40 фактів самовільного відновлення газопостачання. У 2019 році таких випадків по області було понад 250.
Також, незважаючи на те, що ціна природнього газу зменшилась фактично вчетверо, споживачі продовжують здійснювати крадіжки блакитного палива, втручаючись у роботу лічильників. Станом на сьогодні в області зафіксували 63 випадки незаконних маніпуляцій із приладом обліку газу, повідомили в АТ «Волиньгаз».
Газовики застерігають: несанкціоноване втручання в роботу газових мереж – загроза і для споживача природного газу, його близьких, і для сусідніх домогосподарств. Самовільна заміна газового обладнання, незаконне приєднання, негерметичність газового лічильника можуть спричинити витоки газу.
До того ж, наголошують, для осіб, які втручаються в газові мережі, законодавство передбачає матеріальну відповідальність.
«Середнє нарахування за одне втручання в роботу лічильника для побутових споживачів становить 25 тисяч гривень, а подекуди сягає більше 100 тисяч гривень. Економії від втручання в лічильник нема. Тому що сьогодні, вкравши газ, людина економить тисячу гривень, а завтра понесе покарання і заплатить п’ять тисяч», – зауважив начальник управління метрології АТ «Волиньгаз» в ефірі телеканалу «Суспільне. Волинь» Сергій Сьомак.
У споживачів природного газу часто виникають питання з приводу заміни лічильників. Зі слів фахівця, у випадку, якщо немає втручання в систему газопостачання і комісія визначила, що лічильник споживача несправний, компанія «Волиньгаз» замінює прилад обліку газу безплатно.
Якщо ж фахівці зафіксують факт втручання в роботу приладу обліку, то споживач повинен сплатити за експертизу лічильника, вартість нового приладу й усі роботи, пов’язані з його встановленням. Наразі у зв’язку з карантином встановлення лічильників призупинили.
Несанкціоновано відбирають блакитне паливо різні категорії споживачів: і боржники, і сумлінні платники.