Щеплення не викликають аутизм: Уляна Супрун розвіяла популярні міфи

Щеплення не викликають аутизм: Уляна Супрун розвіяла популярні міфи
Фото ілюстративне

Вакцини не викликають аутизм і не містять отрути, а в Японії більше 90% дітей мають щеплення від кору.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун спростувала поширені міфи про вакцинацію. Про це вона написала в себе на сторінці у Фейсбуці.

Подаємо її допис без змін:

«Серед найбезглуздіших та найнебезпечніших тверджень про вакцинацію за останній час — заборона вакцини проти кору в Японії, аутизм від щеплень та “отрута” в вакцинах, яка викликає рак.

Брехню почав поширювати відеоблогер, який намагається переконати українців у шкоді вакцин. В умовах спалаху кору така інформація несе загрозу національній безпеці країни. 

Будьте дуже обачними до будь-яких висловлювань в мережі. Особливо до тих, які належать особам, що не є експертами.

По-перше, В Японії не заборонена вакцинація проти кору. Навпаки — в цій країні щеплення проти кору та краснухи (Measles, Rubella - MR) входить до планової вакцинації згідно з японським Календарем щеплень.

Наразі Японія має високий рівень імунізації проти кору. Так, у 2016 році рівень охоплення вакцинацією становив 97% (перша доза у віці одного року) і 93% (друга доза у 5-6 років), за даними ВООЗ від 20 червня 2018 року. 

В Японії вакцину КПК дійсно тимчасово вилучали з плану щеплень в 1993 році. Це відбулося після повідомлень про випадки асептичного (серозного) менінгіту після вакцинації. Після 1993 року серозний менінгіт відмічався 1.24% нещеплених людей, і в 0.05% щеплених. Це свідчить про те, що менінгіт ставався і без вакцинації і, навіть, рідше був серед щеплених.

На той час у вакцині використовувався вірус епідпаротиту (свинка) штаму Urabe, що дійсно міг викликати в надзвичайно рідкісних випадках серйозні побічні реакції такі як серозний менінгіт. Такі реакції закінчувалися повним одужанням на відміну від наслідків свинки, які могли лишитися на все життя.

Наразі в Японії, як і в Україні, наприклад, використовують вакцини проти кору, що містять вірус штаму Jeryl Lynn. Для вакцини, що містить цей штам, не доведена його роль у розвитку серозного менінгіту після сотні мільйонів проведених вакцинацій.

По-друге, вакцинація не призводить до аутизму. Центр контролю та профілактики захворювань у США, медичний інститут Національної академії наук Великобританії та британська Національна служба охорони здоров’я провели дослідження та спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Також існує понад десяток досліджень, результати яких спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

По-третє, стосовно вакцини КПК — вона містить ослаблені штами вірусів, до яких повинен виробитися імунітет. В цьому випадку це спеціально ослаблені віруси кору, паротиту та краснухи. Також застосовуються допоміжні речовини. Але конкретно у вакцини КПК не додаються ані тіомерсал, ані ад‘юванти. Хоча ці речовини присутні в інших вакцинах і не несуть жодної небезпеки в їхньому складі.

Щоби забезпечити кращу імунну відповідь, у вакцини проти дифтерії та правця вже 60 років у додають солі алюмінію. У щоденному житті джерело солей алюмінію — вода та харчові продукти.

Також у деякі вакцини, щоби нейтралізувати токсини бактерій-збудників хвороби, перетворити їх в анатоксини та зробити вакцину безпечною і водночас здатною стимулювати захист проти хвороб, додають формальдегід. Формальдегід також виробляється нашим організмом в процесі метаболізму в кількості більшій, ніж його кількість у вакцинах. До того ж в повсякденному житті формальдегід присутній у повітрі, харчових продуктах, мийних засобах, меблях. Наприклад, в груші формальдегіду в декілька разів більше, ніж у дозі вакцини.

Не піддавайтеся на маніпуляції невідомих осіб та допомагайте спростовувати брехню. В умовах спалаху кору такі фейки можуть вартувати комусь життя».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Літо не за горами: якою буде нова Набережна на Світязі. ВІДЕО
Наступна новина Лучанка підкорила Потапа на «Голосі країни». ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини