Смартфони на Android не такі безпечні, як нам здається. Розслідування

Смартфони на Android не такі безпечні, як нам здається. Розслідування

Великі компанії-виробники смартфонів, які працюють на Android, часто недобросовісно приховують від користувачів інформацію про збої при оновленні програм безпеки.

Такий висновок зробили експерти німецької компанії Security Research Lab (SRL) Карстен Нол і Джейкоб Леллем, які два роки спостерігали за процесом апдейту сотень Android-пристроїв. Про це пише Hi-Tech з посиланням на видання The Wired.

Дослідження виявило, що компанії можуть затримувати відправку важливих оновлень на довгі місяці або взагалі їх не доставляти. Більше того, іноді користувачеві можуть повідомити, що прошивка смартфона повністю оновлена, тоді як насправді його пристрій просто пропустив апдейт.

«Іноді ці хлопці просто змінюють дату, не встановлюючи ніяких патчів, – розповідає Нол. – Вони просто змінюють версію виправлень на довільну дату – яку завгодно, головне, щоб свіжу. Можливо, це через причини, пов'язані з маркетингом».

Експерти SRL дослідили близько 1200 пристроїв від десятка виробників, зʼясовуючи, чи мають вони кожне оновлення, яке вийшло для Android у 2017 році.

Виявилося, що Google, Sony, Samsung і французька компанія Wiko пропустили від 0 до 1 виправлень, Xiaomi, OnePlus і Nokia – від 1 до 3 оновлень, HTC, Huawei, LG і Motorola – від 3 до 4, а китайські TCL і ZTE – від 4-х і більше.

Іноді такі великі фірми, як Sony або Samsung, можуть випадково пропустити апдейт через помилки, але в інших випадках причину пояснити складно.

Наприклад, апарат Samsung J5 випуску 2016-го чесно повідомляв користувачам, які оновлення не були встановлені і яких не вистачає, а модель J3 того ж року запевняла, що встановила кожен патч за 2017-й, в той час як їх було пропущено 12 штук.

В компанії Google ознайомилися і оцінили результати розслідування лабораторії. В своє виправдання в компанії сказали, що деякі з проаналізованих смартфонів, швидше за все, не були сертифікованими Android-пристроями і не дотримувалися стандартів безпеки Google.

Нагадаємо, Samsung випустила для учнів спеціальний смартфон без інтернету, натомість у гаджет завантажено чимало корисної інформації.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Історія дня на Першому: кого вітати 15 квітня
Наступна новина «Динамо» в Харкові перемогло «Шахтар»
Останні новини
Схожі новини