Світовий банк профінансував навчання понад двох тисяч волинських медиків

Світовий банк профінансував навчання понад двох тисяч волинських медиків

Показник матриці результатів щодо персоналу, який підвищив кваліфікацію у рамках навчального компонента субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проєкту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей», перевиконали.

Як зауважують на сторінці Зниження рівня захворюваності на хвороби системи кровообігу - Волинська ОДА у фейсбук, планувалося, що слухачами навчальних модулів мали б стати 1494 особи. Натомість маємо 2052 медиків, які підняли на вищий рівень свої знання завдяки заняттям, які відбувалися у Луцьку. 

Окрім того, кілька десятків волинян із закладів охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги та представники профільного управління мали змогу побувати за кордоном, де переймали кращі практики тих змін у галузі медицини інших держав, які варто втілювати у життя в Україні.

Навчання розпочалися у 2017-му році з модулів для лікарів загальної практики – сімейних лікарів та сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. І загалом упродовж двох років поспіль відбулося 52 дводенні модулі для цієї цільової аудиторії. А, окрім цього, 5 одноденних модулів провели для лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік.

У 2019 році до навчань залучили ще й персонал КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». І загалом минулого року відбулося 40 одноденних модулів. 

Усі модулі проходили на базі Волинської обласної клінічної лікарні, яка надавала приміщення на безоплатній основі. Такий крок адміністрації медзакладу – його внесок у якісне впровадження субпроєкту, яке, що важливо, дозволило зекономити кошти на оренді аудиторії для навчань.

А от лекції та практичні колегам читали провідні фахівці у галузях кардіології та кардіохірургії краю. Це Зубик Ростислав Ярославович, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-кардіолог Медичного центру «Благомед», Пецентій Володимир Васильович, лікар вищої категорії, завідувач відділення кардіохірургії Волинської обласної клінічної лікарні, Руда Вікторія Михайлівна, лікар-кардіолог кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, Саламатін Сергій Дмитрович, лікар-кардіолог вищої категорії, завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ Волинської обласної державної адміністрації, Січкарук Ірина Миколаївна, лікар-кардіолог рентгенохірургічного блоку та ПІТ кардіологічного відділення Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні, Ягенський Андрій Володимирович, професор, завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології Луцької міської клінічної лікарні.

Усі лекції та практичні розроблялися ними на основі останніх досліджень, протоколів та рекомендації європейських та світових кардіологів і пройшли затвердження у Світовому банку. Там, до слова, оцінили такий підхід профільного управління до підвищення кваліфікації медперсоналу шляхом коштів позики.

«Кожна область по-своєму підходила до реалізації цілей і завдань регіональних проектів. Тому нам цікаво порівнювати їхню тактику і результати, аналізувати здобутки чи прорахунки, аби використовувати узагальнений досвід проекту для подальшої розбудови системи охорони здоров’я в Україні. Наприклад, на Волині зробили акцент на тренінги з надання кардіологічної допомоги для лікарів первинної ланки, медсестер, кардіологів, спеціалістів інтенсивної допомоги. Лікарі дуже задоволені. Кажуть, що вперше пройшли таку структуровану й конкретну підготовку і тепер знають, як надавати пацієнту допомогу на кожному етапі. У деяких інших областях тренінги організовували за кошти місцевих бюджетів. Тож ми не могли контролювати ні тих, хто проводить такі навчання, ні те, як вони відбуваються та чи й відбуваються взагалі», – розповіла про досвід краю виданню «Ваше здоров’я» Олена Дорошенко, фахівець Світового банку з питань охорони здоров’я в Білорусі, Україні та Молдові.

«Вдалося підняти рівень профілактики, виявлення та лікування пацієнтів із хворобами системи кровообігу завдяки тому, що зуміли провести комплексні навчання наших медиків. Ми маємо лікарів і медсестер, які розмовляють однією мовою, розуміють найсучасніші вимоги надання медичної допомоги при кардіологічних захворювання», – коротко окреслює результат проведення тренінгів начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

За кошти субпроєкту, слухачам, вдалося надрукувати та видати на руки посібники щодо протоколів діагностики та лікування основних серцево-судинних недуг, що забезпечило можливість після власне модулів у будь-який момент мати на робочому столі підказку.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина з 1 квітня в Україні з'являться електронні лікарняні, - Мінсоцполітики
Наступна новина Призначили заступника голови Волинської облдержадміністрації. Що про нього відомо
Останні новини
Схожі новини