Ця небезпечна для дітей речовина є у кожній хаті

Ця небезпечна для дітей речовина є у кожній хаті

Команда американських учених знайшла в домашньому пилу широкий спектр токсичних хімічних речовин, 10 з яких виявилися особливо небезпечними для здоров'я і розвитку дітей.

Мета-аналіз, опублікований в журналі Environmental Science & Technology, називає найбільш концентрованим компонентом домашнього пилу DEHP — фталатне з'єднання, яке використовується в побутових миючих засобах, упаковці харчових продуктів, косметиці і засобах особистої гігієни, – пише Добрий лікар. 

У низькій концентрації DEHP не завдає здоров'ю істотної шкоди, але його накопичення в організмі підвищує ризик порушення діяльності статевих залоз, раку молочної залози, полікістозу яєчників, дитячої астми, зниження вироблення тестостерону у чоловіків і порушень розвитку плода у вагітних жінок.

Другими за концентрацією виявилися феноли. У медицині їх використовують в якості антимікробних, протизапальних, спазмолітичних, жарознижуючих і проносних лікарських засобів, але випаровування фенолформальдегідних смол, які входять до складу пластмас, ДСП, клеїв, фанери та інших предметів домашнього вжитку, сприяють розвитку алергії, дерматитів, екземи, мають канцерогенні властивостями.

«Наше дослідження є першим комплексним аналізом хімічних речовин, виявлених в домашньому пилу, – говорить провідний автор Амі Зота, доктор біологічних наук з Інституту Мілкена (США). – Отримані дані свідчать, що люди, і особливо діти, щодня піддаються впливу хімічних речовин, які пов'язані з серйозними проблемами зі здоров'ям».

Потенційно токсичні хімічні речовини зі споживчих товарів потрапляють в повітря і зливаються з пилом, що осідає на підлозі і меблях, а люди постійно вдихають або ковтають дрібні частинки токсичного композиту. 

Немовлята і маленькі діти піддаються більшому ризику хімічного впливу, тому що вони грають на підлозі, тягнуть руки до рота, смокчуть і жують іграшки або предмети, які можуть бути покриті тонким шаром пилу.

Всього дослідники виявили 45 потенційно небезпечних хімічних речовин, які використовуються в вінілових підлогових покриттях, засобах особистої гігієни, миючих засобах, будівельних матеріалах і предметах інтер'єру.

90% зразків пилу містили 10 шкідливих хімічних речовин, у тому числі антипірен TDCIPP - канцероген, що часто зустрічається в меблях, товарах для дітей та інших предметах домашнього вжитку; антипірен TCEP; фталати DEP, DEHP, BBzP і DNBP, які пов'язують з небажаної гормональної активністю і розвитком респіраторних захворювань у дітей.

Щоб зменшити шкоду домашнього пилу, фахівці радять використовувати миючі пилососи, регулярно мити руки і уникати продукції, яка містить потенційно небезпечні речовини.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 50 речей, які потрібно зробити восени
Наступна новина Луцьк увійшов у п’ятірку міст, які отримають грант на заходи з енергозбереження
Останні новини
Схожі новини