У Луцьку довічно посадили кримінального авторитета

У Луцьку довічно посадили кримінального авторитета

Судді Луцького міськрайонного суду пожиттєво залишили Олександра Стукана за ґратами.

Про це повідомляє «Волинська газета».

Нагадаємо: кримінального авторитета 90-х Олександра Стукана звинувачували у ряді злочинів, пов'язаних з організацією групової злочинності. Майже 20 років він перебуває за ґратами у спеціальній колонії для осіб, засуджених на пожиттєвий термін, яка знаходиться на околиці Рівного.

29 грудня 1999 р. в Україні скасували смертну кару. І до 5 квітня 2000 р. найвищою мірою покарання було позбавлення волі на 15 років. Злочин, за який Олександр Стукан опинився за ґратами, було здійснено 4 березня 2000 р. – тобто він не вписується в часові межі дії ні нового, ні старого закону. Тому Олександр Стукан вимагав повторного розгляду його справи та заміни довічного ув'язнення на 15 років позбавлення волі.

Клопотання розглядалися уже неодноразово, проте залишалися без змін. У липні 2017 року Апеляційний суд Волинської області призначив новий розгляд справи у Луцькому міськрайонному суді, посилаючись на те, що скарги повинні розглядатися тим же складом суду, що і по першій інстанції. Тобто за участю присяжних засідателів.

Розгляд справи 26 жовтня 2017 р. відбувався у режимі онлайн. У складі суду були двоє суддів –Ярослав Артиш, Михайло Квятковський та 7 присяжних, попередньо обраних автоматизованою системою.

Олександр Стукан заявив, що проблема, яка піднімається, потребує юридичної кваліфікації, тому закликав присяжних без юридичної освіти до самовідводу.

Ярослав Артиш зачитав витяги з документів, щоб ознайомити присутніх із деталями справи. Серед них був і вирок суду, за яким засудженого посадили за ґрати до кінця життя. У ньому зазначалося, що 4 березня 2000 р., аби не повертати борг 6 тис. доларів США, Олександр Стукан організував вбивство. Ще одне вбивство було здійснене у вересні того ж року. Крім того, його звинуватили ще у чотирьох замахах на життя. Кожен із цих злочинів передбачав від 2-х років позбавлення волі до пожиттєвого.

Тож за сукупністю всіх інкримінованих злочинів Олександру Стукану призначили пожиттєве покарання з конфіскацією майна.

Суддя Ярослав Артиш 26 жовтня 2017 р. зачитав висновки експертів, які надав засуджений. Відповідно до них, попередній вирок не відповідав правовим засадам.

«29 грудня 1999 р. Конституційний суд відмінив таку міру покарання як розстріл. А довічне прийняли тільки 5-го квітня 2000 р. Мені за злочин 4-го березня дають довічне ув'язнення, коли такої міри покарання не було! То що, мені наперед дали покарання? Тут, у 96-й колонії, де я зараз знаходжуся, чотирьом людям поміняли довічне ув'язнення на 15 років у 2009-2010 рр. Чотирьом поміняли(!), які скоїли злочини у лютому-березні 2000 р. Верховний Суд поміняв їм вирок. Не поміняв тільки мені одному. Можливо, тому що вони були донєцкі і кримські?» – наголосив Олександр Стукан.

Він також повідомив, що йому не можуть точно сказати, яку міру покарання йому призначили за епізод 4 березня. Одні кажуть, що розстріл, інші – довічне. Але на той період жодного з цих покарань не існувало.

«У положенні Кримінального кодексу України 1960 р. смертну кару було замінено на довічне позбавлення волі як на таку, що пом'якшує міру покарання, як таку, що має зворотню дію в часі. Тобто поширюється на осіб, які здійснили особливо тяжкі злочини до набрання чинності по цим законам про внесення змін. Тобто, суд першої інстанції діяв згідно Закону», – заявив прокурор.

Після вивчення усіх матеріалів суд вирішив відмовити у скасуванні пожиттєвого покарання Олександру Стукану.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чергова порція світлин від ЖБК «Британія Hall»
Наступна новина Якою буде погода у Луцьку та області на вихідних
Останні новини
Схожі новини