У Луцьку презентували книжку про Майдан

У Луцьку презентували книжку про Майдан

У Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», куди увійшли історії та свідчення і про Волинську область.

На основі зібраних спогадів була започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 році вийшов перший випуск серії «45 історій Революції Гідності», у 2016 році другий – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» – це третій випуск серії. Книга реконструює події місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувались протестні рухи в областях – відомо не багато.

Укладачі третього збірника взяли за мету заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище. Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України.

Частини подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. Цього року виходить перша його частина, до якої увійшли регіони, починаючи з Автономної Республіки Крим до Луганської області. Решту областей буде представлено у другій частині, яка має вийти друком наступного року.

У презентації книги взяли участь представниця Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук, яка й укладала розділ у книжці про Волинську область, а також очевидці подій, чиї спогади увійшли до першої частини випуску.

Один з них, Богдан Шиба, котрий в часи Майдану був політичним в'язнем, сказав, що Революція й далі продовжується. Він назвав її національно-визвольною і наголосив, що люди зараз мають не переосмислювати, а саме осмислювати всі події, що відбуваються зараз навколо них.

Згадала укладачка волинського розділу й відомі слова бізнесмена Володимира Пащенка – «Без Майданів у регіонах київський Майдан не протримався б так довго».

«Дуже важливо показати, що Майдан був саме всеукраїнським явищем і він мав свою історію в кожному з регіонів України», - завершила свою розповідь Леся Бондарук.

На завершення учасників презентації повідомили, що всі три книги абсолютно безкоштовно незабаром можна буде скачати на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Юлія КНИШ

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку презентували багатотомник зі свідченнями активістів Майдану
Наступна новина У Луцьку відбудеться щорічна благодійна акція «Миколай про тебе не забуде»
Останні новини
Схожі новини